Oyuncu Ersin Korkut'u 'Vatan haini' diyerek dövdüler iddiası... İşte o görüntüler

Ersin Korkut'un dayak yediği iddia edilen video sosyal medyaya bomba gibi düştü. İddiaya göre kimliği belirsiz kişiler, ünlü tiyatro oyuncusu Ersin Korkut'a "Vatan haini" diyerek saldırdı. BKM ve Ersin Korkut'un ağabeyinden açıklama geldi.

29 Aralık 2015 Salı, 20:36
Abone Ol google-news

Kimliği belirsiz kişiler, tiyatro oyuncusu Ersin Korkut olduğu iddia edilen kişiye "Vatan haini" diyerek saldırdı. Bir havalimanında geçtiği tahmin edilen olayın görüntüleri sosyal medyada yayınlandı.
 
Ünlü tiyatrocu Yılmaz Erdoğan'ın yeğeni oyuncu Ersin Korkut'a bir havalimanında "Vatan haini" diyerek saldırıldığı iddiası ve görüntüleri sosyal medyada yayıldı. Görüntülerde Korkut olduğu sanılan kişiye feci şekilde saldırıldığı görülüyor.

haberler.com'a konuşan Ersin Korkut'un abisi Erdoğan Korkut, görüntüdeki kişinin Ersin Korkut olmadığını söyledi.

ABİ KORKUT: GÖRÜNTÜDEKİ ERSİN DEĞİL

Erdoğan Korkut açıklamasında: "Ersin şuan bir dizi provasında. Durumu da gayet iyi. BKM'deki bir dizinin prova çekimlerinde bulunuyor. Böyle bir olay onun başına gelmiş değil.Görüntüdeki Ersin değil. Zaten olay Trabzon Havalimanı'nda geçiyor. Ersin, bugüne kadar Trabzona da gitmiş değil" ifadelerini kullandı.

BKM'DEN AÇIKLAMASI

Konuyla ilgili BKM'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada o kişinin Ersin Korkut olmadığı belirtildi. Hesaptan paylaşılan mesajda, "@ersinkorkt ile ilgili sosyal medyada yer alan talihsiz haberlerin aslı yoktur. Kamuoyunun bilgisine" ifadeleri aktarıldı. Söz konusu tweeti Ersin Korkut'un Twitter hesabından da retweet edildiği görüldü.


 
İDDİALARI YALANLAMIŞTI

Daha önce de Korkut'un HDP'yi desteklediği iddia edilen fotoğrafları çıkmış, Korkut da açıklama yaparak fotoğrafın fotomontaj olduğunu belirtmişti. Korkut konuyla ilgili şöyle bir açıklama yapmıştı:

"Bir süredir, sosyal medya üzerinden şahsıma yönelik pervasızca, hiçbir dayanağı olmayan ithamlarla bezeli, beni ve çalıştığım kurumu itibarsızlaştırmaya yönelik provakatif bir kampanya sürdürülmektedir. Nedenini ve kaynağını anlayamadığım biçimde, yukarıda orijinalini görebileceğiniz fotoğrafım, bir partinin seçin minibüsünün üzerindeymişim hissi yaratacak şekilde montajlanmasıdır.
 
"VİCDAN TERAZİSİNDE TARTMAK MÜMKÜN DEĞİL"

Ülkemizin zor günlerden geçtiği böylesi bir dönemde gerçekleştirilen bu eylemi herhangi bir vicdan terazisinde tartmak mümkün değildir.

Dil, din ve iade özgürlüğüne inana bir insan olarak buradan açıkça belirtmek isterim ki, tutabileceğim tek taraf savaşsız, terörsüz ve linç kültüründen uzan bir ortamnın tarafıdır. Son dönemde yaşanan olaylarda hayatını kaybeden herkese Allah'tan rahmet, ailelerine başsağılığı diler, hakkımda gerçekleştirilen bu çirkin kampanyaya itibar edilmemesini rica ederim"