'Özür dilemeyeceğiz'

İsrail Başbakanı Netanyahu, "Askerlerimizin, İHH aktivistlerinin şiddetli saldırılarına karşı kendilerini korudukları ve terör grubu Hamas'a yönelik silah kaçakçılığını durdurmaya çalıştığımız için özür dilememiz gerekmez" dedi.

Yayınlanma: 04.09.2011 - 09:28
Abone Ol google-news

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Palmer Raporu'nun, İsrail'in dokuz Türk'ün ölümüyle sonuçlanan filo baskını nedeniyle üzgün olduğunu söylemesi tavsiyesine rağmen, ülkesinin özür dilemeyeceğini bildirdi. Netanyahu, İsrail askerlerinin, "İHH aktivistlerinin şiddetli saldırılarına karşı kendilerini korudukları" için özür dilenmesi gerekmediğini söyledi. 

Netanyahu, yaptığı açıklamada Türkiye'nin İsrail'e yaptırımlar uygulayacağını bildirmesine karşın Mavi Marmara gemisine baskını nedeniyle özür dilemeyeceğini yineledi. Jerusalem Post gazetesine göre, Netanyahu şunları söyledi: "Askerlerimizin, İHH aktivistlerinin şiddetli saldırılarına karşı kendilerini korudukları için özür dilememiz gerekmez ve terör grubu Hamas'a yönelik silah kaçakçılığını durdurmaya çalıştığımız için de özür dilememiz gerekmez."

Açıklamasında Netanyahu ayrıca, "İsrail, hayat kaybı nedeniyle üzgün olduğunu söylüyor ve Türkiye ile ilişkileri iyileştirmek için bir yol bulacağımızı umuyorum" dedi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon