Paris'te patlama: 4 kişi hayatını kaybetti

Fransa’nın başkenti Paris’in Rue de Trévise bölgesindeki bir binada büyük çaplı bir patlama meydana geldi. Polis yetkilileri, yaralı sayısının 20’den 36’ya yükseldiğini ve 4 kişinin öldüğü duyurdu.

12 Ocak 2019 Cumartesi, 11:43
Abone Ol google-news

<video:1199183>

 

Fransa'nın başkenti Paris'te patlama meydana geldi. Olay sonrası ilk görüntüler sosyal medyada yer aldı. 

Fransa’nın başkenti Paris’in Rue de Trévise bölgesinde 9’uncu Caddedeki bir binada gaz sızıntısın neden olduğu düşünülen patlamada, polis yetkilileri, yaralı sayısının 20’den 36’ya yükseldiğini ve 12 kişinin de hastanede yaşam mücadelesi verdiğini duyurdu. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken Fransa polisi sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Trevise Sokağında bir dükkanda meydana gelen patlamada müdahale devam ediyor. Olay yerinden uzak durun, kurtarma ekiplerine yol verin" dedi. 

<haber-yatay:1199217>

 

"BİLANÇO AĞIR"

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, bilançonun "ağır" göründüğünü söyledi ancak bir sayı vermedi. İlk belirlemelere göre patlamanın kaza sonucu meydana geldiğini kaydeden Bakan, artık riskin kalmadığını belirtti. Ağır şekilde yaralanan 12 kişiden 4'ü öldü.

Olay, hükümet karşıtı sarı yeleklilerin gösterilerinin hemen öncesinde yaşandı. Gösteri nedeniyle, binlerce polis Champs-Elysees Caddesi ve daha önce olayların yaşandığı diğer bölgelerde önlem almış durumda.