Pençe-Yıldırım Operasyonu'nda 1 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, (MSB) Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde terör örgütü tarafından güdümlü tanksavar silahı ile yapılan saldırıda 1 askerin şehit olduğunu 2 askerin yaralandığını duyurdu.

28 Nisan 2021 Çarşamba, 23:05
Pençe-Yıldırım Operasyonu'nda 1 asker şehit oldu
Abone Ol google-news

MSB, bir askerimizin şehit olduğunu iki askerimizin ise yaralandığını duyurdu. 

MSB'den yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde bir üs bölgemize terör örgütü tarafından güdümlü tanksavar silahı ile yapılan saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı silah arkadaşlarımız derhal hastaneye tahliye edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.''

ACI HABER VERİLDİ

Irak'ın kuzeyine yönelik Pençe-Şimşek Harekatı'nda şehit olan Veteriner Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe'nin ailesine şehit haberi verildi.

Amasya Vali Yardımcısı Turgay İlhan, Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve beraberindekiler, 22 yaşındaki Gökçe'nin şehit haberini, Hacılar Meydanı Mahallesi'nde oturan anne Semra, baba Cemalettin Gökçe'ye verdi.