Pereira planlarını bozan ismi açıkladı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira ile Mehmet Topal, UEFA Avrupa Ligi'nde karşılaşacakları Ajax maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

21 Ekim 2015 Çarşamba, 16:20
Abone Ol google-news

 

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'ndeki üçüncü maçında Ajax'ı yarın sahasında konuk edecek.

Karşılaşma öncesi Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira ve Mehmet Topal, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.

Özellikle forvet hattındaki seçimleriyle ilgili gelen sorulara çarpıcı yanıtlar veren Pereira, Fenerbahçe'ye geldiği günden itibaren kafasında çift forvet oynamanın planlarını yaptığını ancak Moussa Sow'un gidişiyle bu planların bozulduğunu söyledi.

"HÜCUM FUTBOLU DÜŞÜNEN BİR AJAX VAR"
Karşılarında hücum futbolunu düşünen bir Ajax göreceklerini söyleyen Vitor Pereira, "Yıllardan bu yana bir geleneği olan bir takımla oynayacağız. Ajax, topa sahip olmayı seven, devamlı hücum etmeyi düşünen bir takım. İyi futbolcuları dünya futboluna sunan bir takım var karşımızda. Kaliteli ve açık bir karşılaşma olacak. Taraftarımızın desteğini arkamızda hissedeceğimizden hiçbir şüphem yok" dedi.

"AGRESİF BİR FENERBAHÇE İZLETTİRMEK İSTİYORUZ"
Sahada agresif bir Fenerbahçe izlettirmek istediklerini dile getiren Portekizli teknik adam, "Avrupa Ligi ve Türkiye Ligi'ni ayrı kulvar olarak değerlendirmeye çalışıyoruz. Biz Avrupa Ligi'nde ileriye gitmek istiyoruz. Yarın farklı bir Fenerbahçe sahada olacak. Agresif ve kazanmak isteyen bir takım izleteceğiz. Zaten iki takım da pozitif oyunu düşünüp kazanmaya çalışacak. Türkiye Ligi gerçekten çok zor bir lig. Türkiye'de deplasmandaki maçlar çok zorlu oluyor" diye konuştu.

"SOW'UN GİDİŞİ PLANLARIMI BOZDU"
Göreve geldiği günden bu yana hep çift forvet oynatmak istediğini ancak Moussa Sow'un gidişiyle bu planlarının bozulduğunu ifade eden Pereira, "Burada taktikle ilgili ya da kimin oynayıp oynamayacağı ile ilgili bir bilgi veremem. Şu anda oyuncularım da bilmiyor kadroyu. Oyuncularıma bile bilgi vermemişken, burada kadro hakkında konuşamam. Türkiye'ye geldiğim ilk günden itibaren çift forvetle oynamayı istiyordum. Ancak Sow transferin son gününde gitti. Hep iki forvet oynamak istiyordum ama Sow satılınca planlarım bozuldu. Bir Arap kulübü ona fazlasıyla para önerdi ve bu transfer gerçekleşti. Elimde kalan iki forvetimin fizik-kondisyon durumlarını korumam gerekiyor. İkisini de 90 dakika oynatamam, onları ekonomik kullanmalıyım" şeklinde konuştu.

"VAN PERSIE İLE KÖTÜ İLİŞKİM OLMADI"
Hollandalı Robin van Persie ile hiçbir zaman kötü ilişkisi olmadığını da savunan Vitor Pereira, "Van Persie ile kötü ilişkim olmadı. Hocaların ve oyuncuların bakışları farklı olabilir. Van Persie ilk geldiğinde fizik olarak iyi değildi. Ancak haftalar geçtikçe iyi duruma geldi. O her zaman oynamak isteyen bir isim. Hocanın görevi en iyi şekilde elindeki 25 oyuncuyu idare edebilmektir. Barcelona haberleri çıkıyor. Hiçbir bilgim yok. Tek bilgim, siz böyle şeyler yazıyorsunuz Yönetimden bana resmi bir şey söylenmedi. Daha fazla uzatmaya gerek yok" ifadelerini kullandı.

"HİÇ BÖYLE BİR TARAFTARIM OLMADI"
Fenerbahçe taraftarına da ayrı bir parantez açan Pereira, "Benim her zaman baskıya ihtiyacım var. Baskı bana enerji veren en önemli noktalardan birisi. İşimi en iyi şekilde yapabilmek için baskı önemli. Büyük takımlarda baskı olması çok doğal. Yarın iyi bir futbol oynayacağız. Taraftarımıza iyi bir imaj vermek istiyoruz. Ama yarın oynayacağımız futbolla zevk vermek istiyoruz. Ayrıca bu oyunun memnun edeceğini düşünüyorum. Benim buradaki hedefim güçlü, agresif bir takım oluşturmak. Bu maç takım halinde oynamamız gerek bir maç. Güçlü bir takım olacağız. Açık söylemeliyim ki; benim hiçbir zaman böyle bir taraftarım olmadı. Bu camiaya ve taraftarlarımıza yakışır bir takım olacağız. Her zaman Avrupa'da oynayan bir takım olacağız" diye konuştu.