Peugeot 208 T16 Pikes Peak'e iki uluslararası ödül

Peugeot 208 T16 Pikes Peak, Autosport tarafından "Yılın Ralli Otomobili" ve Top Gear tarafından "Yılın Yarış Otomobili" ödülüne layık görüldü.

13 Aralık 2013 Cuma, 10:09
Abone Ol google-news

Peugeot tarafından yapılan açıklamaya göre, Peugeot 208 T16 Pikes Peak, iki uluslararası ödül aldı. Uluslararası otomobil sporlarının bütün elit tabakasının katılımıyla düzenlenen İngiliz Autosport Grubu'nun yıllık töreninde 208 T16 Pikes Peak "Yılın Ralli Otomobili" ödülünü aldı. Birkaç gün sonra, Peugeot bu kez Top Gear Awards ödülleri gecesinde, "Yılın Yarış Otomobili" ödülüne layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Peugeot Sport Direktörü Bruno Famin, şunları kaydetti: "Bu iki ödülden dolayı şüphesiz son derece onurlandık ve büyük gurur duyduk. Haziran ayında Pikes Peak'te, istisnai bir şeyler yaşamakta olduğumuzu zaten biliyorduk. Bunun medyatik geri dönüşleri ve iç ve dış çevrelerde yarattığı hayranlık bunu bize teyit etti. Büyük heyecan duyuyoruz ve bu başarıya ruh ve yüreklerini veren bütün bir ekibin çalışmasının ödüllendirildiği bu anların tadını çıkarıyoruz."