PKK’dan şehit edilen iki polis için flaş açıklama: Biz yapmadık

PKK, geçen hafta Ceylanpınar’da öldürülen iki polisin örgüt tarafından öldürülmediğini iddia etti.

29 Temmuz 2015 Çarşamba, 10:54
Abone Ol google-news

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde 22 Temmuz’da 2 polis memuru, evlerinde başlarından tabancayla vurularak şehit oldu. Hemen ardından PKK açıklama yaparak saldırıyı üstlenmiş ve PKK’nın askeri kanadı HPG tarafından yapılan açıklamada şöyle denilmişti:

“22 Temmuz günü bir Apocu fedai timi, Suruç katliamına misilleme olarak bugün sabah 06.00 sularında Ceylanpınar’da DAİŞ çeteleriyle işbirliği içinde olan 2 polise karşı bir cezalandırma eylemi gerçekleştirmiştir.”

PKK "YAPMADIK" DEDİ

BBC Türkçe’den Mahmut Hamsici’ye açıklamalarda bulunan Kandil’deki KCK Dış İlişkiler Sözcüsü Demhat Agit, Ceylanpınar’da iki polisin öldüğü saldırıyı PKK’nın yapmadığını iddia etti.

PKK’lı Demhat Agit polislere yönelik saldırıyla ilgili soruları yanıtlarken, saldırıyı PKK'nın 2 polisi öldürmediğini belirterek şöyle devam etti:

"Bunlar PKK'den bağımsız birimler. Bize bağlı olmayan, kendi içlerinde örgütlenmiş olan yerel güçlerdir diye açıklandı. Bizim yaptığımız bir şeyi üstlenmekle ilgili çekincemiz yok. PKK/HPG olarak yapılan bir eylem varsa bunun izahatı, gerekirse özeleştirisi yapılır."