‘Polisiye Öykü Yarışması’

Polisiye edebiyat festivali ‘Kara Hafta İstanbul’, beşinci yılına özel genç yazarlar için yarışma düzenliyor.

29 Temmuz 2019 Pazartesi, 23:04
Abone Ol google-news

Türkiye’nin tek polisiye edebiyat festivali “Kara Hafta İstanbul”, beşinci yılına özel, genç yazarlar için bir öykü yarışması düzenliyor. Gençlerin ilgisini polisiye edebiyatına çekmek amacıyla düzenlenen “Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”na 30 yaş ve altı gençler katılabilecek. Başvuru için son tarih 1 Eylül 2019.

Seçici kurulunda Ahmet Ümit, Algan Sezgintüredi, Elçin Poyrazlar, Ayşe Erbulak ve Adnan Özer’in bulunduğu yarışmada ödüllendirilecek dokuz öykü, Vapur Kitap Yayınları tarafından kitaplaştırılarak polisiye okurlarının beğenisine sunulacak. Yarışmanın birincisi Kara Hafta İstanbul’un davetlisi olarak Pera Palace’ta ağırlanacak ve festivali izleme, festival kapsamında düzenlenen yazarlar yemeğine katılma olanağı bulacak. “Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”nın ödu¨l töreni, Pera Palace Hotel’de du¨zenlenecek Kara Hafta İstanbul açılış töreni kapsamında 21 Kasım Perşembe akşamı gerc¸ekles¸ecek.

Pera Palace Hotel’in DenizBank işbirliği ve Storytel desteğiyle bu yıl 21-23 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek ve yurtiçi ve yurtdışından önemli yazarların katılacağı festival; yolu yine bir dönem Pera Palace Hotel’den geçen Alfred Hitchcock temasıyla gerçekleştirilecek.
Yarışmanın şartları:

Yarışmaya 30 yaş ve altı (1989 ve daha genç doğumlu) tüm gençler katılabilir.

Eser gönderimi açık ad ve soyadı ile yapılacaktır. Takma isim ya da rumuzla yapılan başvurular yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Yarışmaya katılacak öyküler Türkçe olmalıdır.

Katılımcılar “Times New Roman” yazı karakteriyle 12 punto yazılmış 10 A4 sayfasını geçmeyen bir (1) öyküyle yarışmaya katılabilirler. Birden fazla öykü ile katılanların diğer öyküleri yarışmaya dahil edilmez.

Katılımcılar öyküleri ile birlikte ad, soyad, açık adres ve telefon numaralarını içeren kimlik bilgilerini de yollamalıdır.

Yarışmaya son katılım tarihi 1 Eylül 2019’dur.

Katılımcılar öykülerini e-posta ekinde Word dosyası olarak [email protected] adresine göndereceklerdir.

Yarışmaya katılan öyküler ön elemeden geçirildikten sonra jüriye sunulacaktır. Yarışma jürisi ekim ayının ilk haftası toplanıp ödüle değer bulunan 9 eseri ve yarışma birincisini saptayacak, yarışmayı kazananlar ekim ayının ikinci haftası blog.perapalace.com adresinden ve festivalin sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

 Ödülü alan öyküler Vapur Kitap Yayınları’nca kitaplaştırılacaktır. Ödül kazananlara yayınevince telif haklarının karşılığı olarak 10’ar kitap hediye edilecektir.