Posta sonuçları beklemedi 'Clinton başkan' manşetiyle çıktı

Posta gazetesi, ABD'deki başkanlık seçimleriyle ilgili olarak, oy sayımının devam ettiği saatlerde hazırladığı haberde, "Başkanlık yarışı dün sonuçlandı. Zafer beklendiği gibi Clinton'ın oldu" ifadesine yer verdi.

09 Kasım 2016 Çarşamba, 11:04
Abone Ol google-news

"Clinton başkan" manşetiyle çıkan Posta gazetesinin haberinde, "Hillary Clinton, Amerika’nın ilk kadın başkanı olarak tarihe geçti. Aynı zamanda ilk eski başkan eşi olarak da tarihte yerini alacak. Clinton, başkan Obama’nın 8 yıldır Türkiye ve Ortadoğu’ya yönelik yürüttüğü politikayı aynen devam ettireceğini seçim öncesi açıklamıştı" ifadelerine yer verildi.

GAZETELERİN BUGÜNKÜ BİRİNCİ SAYFALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Posta'nın bugünkü birinci sayfasında yer verdiği haberinde şu ifadelere yer verildi:

Anketler yanılmadı

Amerika'da Demokratların 69 yaşındaki adayı Hillary Clinton ile Cumhuriyetçilerin 70 yaşındaki adayı Donald Trump arasındaki başkanlık yarışı dün sonuçlandı. Zafer beklendiği gibi Clinton'ın oldu. 241 milyon seçmenden 129 milyonu, diğer bir deyişle; yüzde 54'ü oy kullandı.

Obama'nın izinde

Hillary Clinton, Amerika’nın ilk kadın başkanı olarak tarihe geçti. Aynı zamanda ilk eski başkan eşi olarak da tarihte yerini alacak. Clinton, başkan Obama’nın 8 yıldır Türkiye ve Ortadoğu’ya yönelik yürüttüğü politikayı aynen devam ettireceğini seçim öncesi açıklamıştı.

Başkanlık yarışını Trump kazandı

Demokrat aday Hillary Clinton ile Cumhuriyetçi aday Donald Trump arasında ABD tarihinin en çekişmeli başkanlık yarışını Cumhuriyetçiler kazandı.