Putin'den 'füzeleri geliştirin' talimatı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Savunma Bakanlığının teknoloji üssü olan Teknopolis’te savunma sanayi ile ilgili çalışmaları inceleyerek yetkililere, Rusya’nın ürettiği füzelerin geliştirilmesi talimatını verdi.

Yayınlanma: 22.11.2018 - 17:18
Abone Ol google-news

Rusya’nın güneyinde bulunan Krasnodar bölgesine bağlı Anapa’da bulunan Rusya Savunma Bakanlığına ait savunma sanayi teknoloji üssü olan Teknopolis’i ziyaret eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, burada hem savunma sanayine hem de insan sağlığının gelişimine dair yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun da bulunduğu incelemelerde yetkililer, savunma ve insan sağlığı üzerine yapılan teknolojik gelişmeleri anlattı. 

FÜZELERİ GELİŞTİRİN TALİMATI

Ziyarette askeri teknolojik çalışmaları inceleyen Putin, savunma endüstrisinin modern ve yüksek kalitede olması gerektiğini söyleyerek, “Füze ve mühimmat üreten savunma sanayi işletmelerinin yeteneklerini daha da geliştirmesi önemli. Son yıllarda savunma sanayinin geliştirilmesi devlet politikası haline geldi. Savunma endüstrisinin son hali gittikçe karmaşık bir hale geldi. Bunun için füze ve mühimmat gelişimleri yapılmalı” dedi.


En Çok Okunan Haberler