Redd grubundan bir buçuk yıl sonra açık hava konseri: "Sizi hiçe saydık, virüsü değil"

Rock müzik grubu Redd Maçka Parkı'nda konser verdi. Konsere çok sayıda kişi katıldı. Grup, konsere ilişkin "virüsü hiçe saydılar" eleştirilerine de sosyal medyadan yanıt verdi.

08 Haziran 2021 Salı, 09:24
Redd grubundan bir buçuk yıl sonra açık hava konseri:
Abone Ol google-news

Ünlü müzik grubu Redd, bir buçuk yıl aradan sonra Maçka Parkı'nda izleyicilerle buluştu. Grubun solisti Doğan Duru, sosyal medya hesabından Maçka Park'ında konser yapacaklarını duyurmuştu.

Saat 19.00'da başlayan konsere İstanbul'un çeşitli ilçelerinden gelen çok sayıda kişi katıldı. Grup tarafından konser sırasında sık sık Covid-19 önlemleri hatırlatılırken, polis de kontrollerini gerçekleştirdi.

"SAHNELERİ İSTİYORUZ"

Grubun solisti Doğan Duru "Bugüne kadar niye buluşmadığımız konusunda bir sürü şey söyleyebilirim. Bizim sektör bu işi bilen bir sektör, havalarda ısındı, açık havada konser yapmamak için hiçbir neden yok. Bu konserler nizami şekilde yapılır. Hijyen maske ve her türlü önlemi alırlar. Bu işi halı sahadakilerden daha iyi biliyorlar. Bu konserlerin bir an önce olması lazım. Birçok arkadaşımızı hem bedenen, hem ruhen kaybettik. Bizim sektördeki ekonomiyi ancak biz düzeltiriz. Yardımlarla, desteklerle düzelecek bir şey değil. Hiçbir kampanya bu kadar çok insanı kapsayamaz, biz sahneleri istiyoruz. Zaten insanlar buradalar, parklardalar, sokaktalar. Havalar sıcak keyiflerine bakıyorlar. Biz de uzakta bir yerde müzik yaptık. Bunun hiçbir sakıncası olmadığını gördük. Bir an önce aşılar gelirse, bu işin daha hızlı bir şekilde çözüleceğini düşünüyorum" dedi.

"VİRÜSÜ DEĞİL, SİZİ HİÇE SAYDIK"

Ünlü müzik grubu, konsere ilişkin gelen 'virüsü hiçe saydılar' eleştirilerine de sosyal medyadan yanıt verdi. Grup, "Sizi hiçe saydık, virüsü değil" dedi.