Renk körleri için uygulama geliştirildi

Renk körlüğü rahatsızlığına sahip olan kişilere baktığımız da yaşamlarında oldukça büyük zorluklarla karşı karşıya kalabiliyorlar.

23 Haziran 2015 Salı, 11:12
Abone Ol google-news

Gerçekleştirilen zorlukların aşılmasından aynı zamanda renk körlüğünün günlük yaşantılarını etkilememeleri için gelişim sürecine alınan Red Stripe uygulaması sayesinde üzerinde basit yapısına karşın oldukça önemli bir sorunun çözümünde etkili rol oynuyor.

 

  Renk körlerinin sarı, kırmızı aynı zamanda mor renkleri diğer ki renklerden ayırmasına oldukça kolaylık sağlayan uygulama, Üzerinde barındıran nesnelerin açık kırmızı renklerin üzerine yapmış olduğu belirgin çizgiler yerleştiriyor aynı zamanda daha da kapalı kırmızı tonlarında ise tekrardan koy çizgilere yer veriyor.

 Ek olarak kırmızı renge sahip olan yapı arasında ise sarı, mor aynı zamanda turuncu renkleri de ekleniyor. iPhone ya da iPad’in arka kamerasından alınan bu görüntüler eş zamanlı olarak uygulama da işlenerek hızlı bir şekilde kullanıcıya yansıtılıyor. Böylece renk körlüğüne sahip olan insanların etrafını görmeleri çok daha kolay olacak.