Rimel sürerken bunlara dikkat

Göz makyajının olmazsa olmazı rimel her kadının vazgeçilmez tutkusudur. Peki rimel uygulamanın önemli püf noktalarını biliyor musunuz?

22 Kasım 2014 Cumartesi, 09:40
Abone Ol google-news

Her makyajın olmazsa olmazı rimel dokunuşları... Yoksa yanılıyor muyuz? Hepimizin vazgeçilmezi bu siyah kahramanları doğru kullanmayı öğrenerek, bakışlarımızı çok daha etkili hale getirmek istiyoruz! Neler yapabiliriz? Maskarayı çok dikkatli seçmek ilk adımımız olmalı. Yapış yapış kirpiklerden kimse hoşlanmaz.


İpuçları ve altın kurallar

- Aşağıdan yukarıya:

Maskarayı uygulamaya aşağıdan yukarıya, dipte kalan kirpikleri atlamadan başlamak, işin büyük kısmını oluşturuyor. Bu hareketi iki üç kez uygular ve maskara öncesinde de kirpik kıvırıcı kullanırsan bize çok teşekkür edeceksin.

-Zigzag:

Zigzag hareketini kullanmak kirpiklerin yoğunluğunu arttıracak ve onları uzatacak. XXL bir etki için bu ipucu çok işine yarayacak.

-Ters yön:

Kirpiklerin çıkış yönünün tersine doğru maskarayı uygulamak ve uygularken bir yandan kirpiklerini kıvırmak en önemli adımlardan.

-Daha büyük gözler için:

Her makyaj sever daha büyük gözler yaratmak ister. Maskarayı en dipte kalan kirpiklerine uygulamak bakışlarına daha büyükmüş görüntüsü vermeye yardımcı olacak.

-Bakışlara renk gelsin:

Renkli maskara uygulamak isteyen gönüllüler için geliyor duyurumuz: Aman dikkat! Elektrik mavisi, mürdüm veya gri maskarayı tek başına üst kirpiklerinizde kullanmanız yeterli olacaktır. Kalem veya fara gerek yok. Abartıya kaçmak istemezsiniz, değil mi?