Şahin'den vekillere ağır sözler

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Diyarbakır'daki olaylara ilişkin olarak, "Kan, kin, gözyaşı, ölüm, başka bir şey vadetmeyen bir lanetli yapı ve onun adına hizmet etmeye gayret eden zavallı 18 tane milletvekili" diye konuştu.

Yayınlanma: 17.07.2012 - 13:15
Abone Ol google-news

Bakan Şahin, Vilayetler Evi’nde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Diyarbakır’da 14 Temmuz Cumartesi günü “Demokratik Özerklik ve Öndere Özgürlük” adlı bir miting yapmak üzere 9 BDP’li milletvekilinin Diyarbakır Valiliği’ne başvurduğunu hatırlattı.Valiliğin birtakım suç aletlerinin o toplantıda bulunabileceği ve kullanılabileceği değerlendirmesini yaptığını anlatan Şahin, bu nedenlerle valiliğin söz konusu toplantının 14 Temmuz günü yapılmasının uygun olmadığını bildirdiğini vurguladı.

14 Temmuz tarihinin Türkiye için terörle mücadelede önemli bir gün olduğunu söyleyen Şahin, bu tarihte Silvan ilçesinde terör örgütü tarafından 13 askerin şehit edildiğini belirtti. BDP’nin Diyarbakır’da yapmak istediği mitingin bir anlamda terör örgütünün toplantısı olduğunu savunan Şahin, 18 milletvekilinin bu yasa dışı ve terör örgütünün amacına yönelik toplantıda öncü ve aktif rol almaya çalıştıklarını anlattı. Olaylarda polisin son derece sağduyulu davrandığını kaydeden Şahin, “Yaşanan olay BDP’nin o günde bu ülkede doğurmak istediği kargaşa olayından ibarettir. Olayın aktif tarafı, hukuk dışı, hukuku zorlayan aktörü bellidir” dedi.

Akademi başkanını savundu

Polis Akademisi Başkanı Remzi Fındıklı’nın kitabına ilişkin soruyu yanıtlayan Şahin, Fındıklı’nın altı bilimsel yayını bulunduğunu belirterek, söz konusu kitabın bir derleme olduğunu, kitapta özlü sözlerin, halk deyişlerinin ve atasözlerinin bulunduğunu savundu.


En Çok Okunan Haberler