Sahte piyango bileti uyarısı

Milli Piyango'nun bu sene 70 Milyon TL olarak belirlediği yılbaşı özel çekilişi için biletler satılmaya devam ediyor. Yoğun ilgi gösterilen biletler tükenmek üzere. TESK Başkanı, geçmiş yıllarda yaşanan sahte bilet tuzağına vurgu yapılan açıklamada, özellikle piyango biletlerinin damgalı ve kaşeli olmasına dikkat edilmesi istendi.

21 Aralık 2018 Cuma, 11:29
Abone Ol google-news
<video:1171256>

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den, sahte piyango bileti uyarısı geldi.

Palandöken yazılı açıklamasında, Milli Piyango'nun büyük ikramiyesini 70 milyon lira olarak tespit ettiği yılbaşı özel çekilişi biletlerine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

Yılbaşı piyango biletlerine talep artınca korsan piyango satıcılarının da ortaya çıktığına dikkati çeken Palandöken, vatandaşları sahte biletler konusunda uyardı.

Palandöken, yılbaşı bileti alırken dikkatli davranmak gerektiğinin altını çizerek, şunları kaydetti:

"Geçmiş yıllarda yaşanan sahte bilet tuzağına kanmamak için özellikle biletlerin damgalı ve kaşeli olmasına dikkat edilmeli. Bayinin yakasında Milli Piyango İdaresi Bayilik Ruhsatını kontrol etmeli. Oda kaydı olmayan, ruhsatsız, korsan diye tabir edilen ve sadece yılbaşı bilet satışlarında ortaya çıkan satıcılara itibar edilmemeli."