Saldırıya hedef olan federasyondan açıklama

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde meydana gelen patlamanın ardından, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) yazılı bir açıklama yayınladı. SGDF tarafından yapılan açıklamada, saldırının IŞİD tarafından yapıldığı belirtildi.

20 Temmuz 2015 Pazartesi, 17:34
Abone Ol google-newsYazılı açıklamada, "Bu saldırıyı gerçekleştirenler Kobanê devrimini ezmek ve boğmak isteyen İŞİD faşist çeteleri” denildi. AKP ve MİT, IŞİD ile işbirliği yapmakla suçlandı.

Açıklamada, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF)'nun Kobani için gittiği Suruç'ta saldırıya maruz kaldığı savunularak, Amara Kültür Merkezi bahçesindeki basın açılaması sırasında 'canlı bombanın patlaması sonucu onlarca gencin öldüğü ve yaralanığı' ifadelerine yer verildi.

Açıklamada; 'Bu canice ve hunharca saldırı halklarımız arasında oluşturulmak istenen dayanışmaya, halklarımızın kurtuluş özlemlerine, birlikte yaşama iradesine, barış ve özgürlüğe, Rojava devrimi ve Kobanê direnişine, sosyalist gençliğin devrim ve sosyalizm umutlarına karşı yapılmıştır" denildi.

"PARTİMİZ BU BARBARCA VAHŞETİ LANETLİYOR"
SGDF tarafından Suruç'taki patlamanın ardından yapılan açıklama özetle şöyle; "Partimiz sosyalist gençlerin bu barbarca ve hunharca vahşetini şiddetle lanetliyor. Katliamı gerçekleştirenlerin, planlayanların açığa çıkarılmasını talep ediyor. Katliamda şehit düşen yoldaşlarımızın anısına bağlı kalacağız. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu acılardan dayanışma, birleşik mücadele ve özgürlük tutkumuzu misliyle artırarak çıkacağız"