Şehit Uzman Onbaşı Sarı son yolculuğuna uğurlandı

Hakkari'de PKK'li teröristler tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Yasin Sarı, memleketi Konya'da son yolculuğuna uğurlandı.

09 Eylül 2019 Pazartesi, 18:01
Abone Ol google-news

2'nci Hudut Tugay Komutanlığı'nda görevli olan 1 yıllık Uzman Onbaşı Yasin Sarı, dün gece Spingin Tepe bölgesinde arama tarama faaliyetleri sırasında PKK'li teröristlerce daha önce döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralandı. Sarı, kaldırıldığı hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen şehit oldu. Şehit Sarı'nın cenazesi, Türk Yıldızları'na ait uçakla memleketi Konya'ya getirildi.

Cenazeyi, Konya Havalimanı'nda 3'üncü Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fidan Yüksel, askeri erkan, annesi Gülizar, babası Erol Sarı, uzman onbaşı olmadan önce aynı markette çalıştıkları 1 aylık nişanlısı Sadegül Ayhan ile yakınları karşıladı.

Sadegül Ayhan, nişanlısı Yasin Sarı'nın bir hafta önce izne gelmeyi planladığını ancak operasyonlar nedeniyle gelemediğini söyledi. Gelecek yıl düğün yapmayı planlayan ve gözyaşları içinde cenazeyi bekleyen nişanlısı Sadegül Ayhan, ''Yüzümüzü takmaya kıyamadım çizilecek diye. Ben onun selasını mı dinleyecektim, Allah'ım. Valla Yasin değildir o. Yüzüne hasret kaldım, kapılarda gözüm kaldı'' diyerek feryat etti.

Sarı'nın cenazesi, ikindi vakti İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu'nun kıldırdığı cenaze namazının ardından toprağa verildi.