Selahattin Demirtaş'tan Dağlıca açıklaması

Almanya programını iptal eden Demirtaş, Türkiye'ye dönüyor. Twitter hesabından bir açıklama yapan Demirtaş, "Öldürmenin gerekçesi olamaz, insanlarımızı ölüme sürmenin de..." ifadelerini kullandı.

07 Eylül 2015 Pazartesi, 09:31
Abone Ol google-news

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde PKK'lilerce düzenlenen bombalı saldırının ardından yaşanan çatışma ile ilgili açıklama yaptı. 

Demirtaş "Öldürmenin gerekçesi olamaz, insanlarımızı ölüme sürmenin de. Her gün hepimizi kahreden ölüm haberleri kaderimiz de olamaz. Dün Dağlıca'da yitirdiğimiz kardeşlerimize, Cizre'de yitirdiğimiz küçük çocuklarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ve halkımıza başsağlığı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/Archive/2015/9/6/362271_cover_horizontal.jpeg?lastModified=1441571716093

Kin ve nefret kusmak yerine bu felaket tezgahından çıkışın yollarını hep birlikte bulmak zorundayız. Koşullar ne kadar zor olursa olsun Barış'ta ve kardeşlikte ısrar etmek dışında her yol bizleri insanlığımızdan uzaklaştırır, acılarımızı derinleştirir. Allah hepimize sabır ve akılla davranma dirayeti nasip etsin.  Hepimizin başı sağ olsun" açıklamasında bulundu.

PROGRAM İPTAL, TÜRKİYE'YE DÖNÜYOR

Öte yandan Selahattin Demirtaş'ın bütün yurtdışı programlarını iptal ederek bugün Türkiye'ye döneceği öğrenildi.