Selçuk Özdağ'a saldırıda serbest kalan sanık hakkında bir dava daha

Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ’a saldırının ardından serbest kalan Abdurrahman Gülseren’in D.A. isimli öğrenciye yönelik hakaretleri ve özel hayatını ifşa ettiği gerekçesiyle yargılandığı ortaya çıktı. 2 yıl 3 aydan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Gülseren bugün hâkim karşısına çıkacak.

16 Şubat 2021 Salı, 10:20
Selçuk Özdağ'a saldırıda serbest kalan sanık hakkında bir dava daha
Abone Ol google-news

Gelecek Partisi Selçuk Özdağ’a saldıran 5 kişi 12 Şubat Cuma günü serbest bırakılmıştı. Serbest kalanlar arasındaki Abdurrahman Gülseren’in Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde okuyan öğrenci D.A.’ya “Bu okulda teröristlik yapamayacaksınız, anladın mı? Devlet katil diyen bir teröristsin. El kol yapmak indir elini kolunu” diye tehditte bulunduğu, D.A.’nın fotoğraf ve videosunu sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

D.A. Gülseren’i şikayet etti ve onun hakkında ‘hakaret ve özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından dava açıldı. Gülseren, bugün Ankara 19. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak. Gülseren hakkında 2 yıl 3 aydan 8 yıla kadar hapis cezası isteniyor.