Selfie uyarısı

Erdoğan, Can Dündar ve Erdem Gül’ün duruşması sırasında selfie çeken konsoloslara yüklendi: Başka bir yerde bir gün bile barındırmazlar

29 Mart 2016 Salı, 06:05
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Harp Akademileri’nde subaylara seslenirken yine Can Dündar ve Erdem Gül ile duruşmayı izlemeye giden konsolosları hedef aldı. “Bir ülkenin başkonsolosu, kalkmış, casusluk suçundan yargılanan gazetecinin davasına destek olmaya gidiyor, yetmiyor bir de kendisiyle yanak yanağa fotoğraf çektirip yayınlıyor. Bununla da yetinmiyor, sosyal medyada ‘Türkiye’nin nasıl bir ülke olmak istediğine karar vermesi gerektiği’ gibi, haddini aşan ifadeler kullanabiliyor. Bu kişi, hâlâ ülkemizde görevini sürdürebiliyorsa, bizim alicenaplığımız, misafirperverliğimiz sayesindedir. Başka bir yerde, bu tür davranışlar sergileyen diplomatları bir gün bile barındırmazlar” ifadesini kullandı.

Erdoğan, “Genel Yayın Yönetmeni’nin casusluk suçuyla yargılandığı bir gazetenin, Kandil’deki teröristleri birer ekolojik kahraman olarak göstermek için adeta kendini paraladığı haberleri, röportajları gayet iyi hatırlıyoruz. Yabancı basın organlarında kadın teröristleri birer manken, moda ikonu edasıyla pazarlamak için yapılan haberler, yayınlanan resimler arşivlerde duruyor” dedi.

Avukatlara

Canlı bomba eylemleri konusunda oldukça hevesli olduğu bilinen terör örgütlerinin mensupları her yakalandığında, medyada bir furyanın başladığını söyleyen Erdoğan, “Neymiş efendim? Masum öğrenciler, gençler, insanlar devlet tarafından taciz, tehdit ediliyormuş, takip ediliyormuş. Avukat, gazeteci, siyasetçi, öğrenci, öğretim elemanı gibi kimlikler altında faaliyet gösteren terör yandaşlarını korumak için başlatılan kampanyalar, ciddi bir uluslararası destekle yürütülüyor. Sonra, aynı isimler, ya bir karakol baskınının, ya bir canlı bomba eyleminin, ya da bir başka saldırının arkasından karşımıza eli kanlı teröristler olarak çıkıyor” dedi.