Sergen Yalçın'dan rakiplere gözdağı: Kimse heveslenmesin favori biziz

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Sivasspor maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

20 Nisan 2021 Salı, 21:48
Sergen Yalçın'dan rakiplere gözdağı: Kimse heveslenmesin favori biziz
Abone Ol google-news

Sivasspor maçını yorumlayan Sergen Yalçın, "Puan kayıpları olabilir. Zaten Sivas zor bir deplasman. Burada muhtemel bir beraberlik planlarımız içinde vardı. Esas kazanmamız gereken maç geçen haftaydı. Aboubakar'ı kaybettik. Larin de sakatlandı. Larin'i keyfime çıkarmadım. Oyuncu değişikliklerinde açıklama yapmama rağmen eleştiriler saçma oluyor.  Aboubakar ve Larin sakatlandı. Oyun hakimiyeti olan tek santraforumuzu çıkarmayız" dedi.

Maçı yöneten hakem Fırat Aydınus'u öven Sergen Yalçın, "Sahanın en iyisi herhalde Fırat Aydınus'tu. Müthiş bir maç yönetti. Kendisi de beğendiğim bir hakem. Sahanın en iyisi oydu" diye konuştu. 

Maçı değerlendirmeye devam eden Beşiktaş çalıştırıcısı, "İlk yarı çok tutuktuk. Rakip de fazla bir şey yapmadı. İlk yarı bir şeyler yapmaya çalıştık. Maç kazandırmasını beklediğimiz oyuncular üretemediler. Savunma yapan bir takıma karşı oynadık.  Onlar da kontra atakla pozisyon bulmaya çalıştı. Çok zevkli bir maç olduğunu söylemek zor. Zevksik bir maçtı. Sahanın en iyisi söylediğim gibi Fırat Aydınustu. Forvet oyuncuları sakatlandı ancak bir şekilde sahaya çıkarız. Hiçbirşeyden vazgeçmedik. Şampiyonluktan vazgeçmedik. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Şampiyonluk için iddiasını bir kez daha ortaya koyan Sergen Yalçın, "Şampiyonluk yarışının en büyük adayı biziz. Diğerleri ancak ikinci adayı olur. Kimse fazla heveslenmesin. Şampiyonluğun en büyük adayı biziz" diyerek rakiplere göndermede bulundu.