Siemens'ten İstanbul'daki çalışanlarına uyarı

Almanya'nın İstanbul ve Ankara'daki temsilciliklerini bugün kapatması ve Özel Alman Lisesi'nde, 'saldırı tehdidi' nedeniyle eğitime ara verilmesinin ardından bir uyarı Siemens çalışanlarına geldi.

17 Mart 2016 Perşembe, 18:28
Abone Ol google-news

İstanbul'daki Almanya Başkonsolosluğu ve Ankara'daki Almanya Büyükelçiliği bugün 'terör saldırısı' tehdidi nedeniyle kapatıldı. Bu iki kararın yanında Beyoğlu'nda bulunan Özel Alman Lisesi de aynı tehdit nedeniyle eğitim-öğretime bir gün boyunca ara verdi.

İstanbullular'ı panikleten bu kararların ardından İstanbul Valiliği bir açıklama yaparak, "Halkımızın sadece yetkili mercilerin yapacağı resmi açıklamalara itibar etmesini, kaynağı ve amacı kuşkulu sansasyonel ve gayri ciddi haber ve söylentileri dikkate almamalarını kamuoyuna saygı ile duyururuz" uyarısı yaptı.SIEMENS ÇALIŞANLARINI UYARDI

Tüm bu gelişmelerin ardından Avrupa'nın en büyük teknoloji holdinglerinden Siemens, çalışanlarına bir uyarı e-postası gönderdi. Söz konusu e-postada, Alman mercilerinden yapılan uyarıların dikkate alınması istendi. Söz konusu e-postada, "Türkiye resmi otoriteleri tarafından benzer bir paylaşım olmamasına rağmen, bu bölgelere gitme hususunda ilgili tavsiyenin dikkate alınmasını rica ederiz" denildi.