Silahlı saldırıda ölen 2 oğlunun cenazesine özel izinle katıldı

Samsun'da silahlı saldırıda yaşamını yitiren iki kardeş bugün toprağa verildi. Cenaze törenine aynı olayda gözaltına alınan babaları Turan Tekcan da Cumhuriyet Savcılığı'ndan alınan izinle polis eşliğinde katıldı.

24 Temmuz 2017 Pazartesi, 16:29
Abone Ol google-news

Olay, geçen Cumartesi gecesi Çarşamba İlçesi Terme Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre iki grup arasında otomobil parkı yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine taraflar birbirlerine tabanca ve tüfekle ateş açtı. Açılan ateş sonucu 46 yaşındaki Murat Aşar, 20 yaşındaki Alptuğbey Tekcan ve kardeşi 18 yaşındaki Göktuğbey Tekcan yaşamını yitirdi. 26 yaşındaki Mustafa Salih Semercioğlu ise ağır yaralanarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. 

İki grup arasında çıkan silahlı çatışmada yaşamını yitiren Göktuğbey ve kardeşi Alptuğbey Tekcan'ın cenazeleri bugün Çarşamba Devlet Hastanesi morgundan alınarak cenaze aracı ile Rıdvan Bey Camisi'ne getirildi. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra iki kardeşin cenazeleri gözyaşları arasında Göğceli Mezarlığı'nda toprağa verildi. Öte yandan olayla ilgili polis tarafından aranan ve daha sonra polise teslim olan Tekcan kardeşlerin babası Turan Tekcan da Cumhuriyet Savcılığı'ndan alınan özel izin ile polis eşliğinde cenaze törenine katıldı.
Ayrıca olayla ilgili gözaltına alınan 5 kişinin sorgusunun emniyette sürdüğü belirtildi.