Sir Alex geri mi dönüyor?

Manchester United'daki geleceği haftalardır tartışma konusu olan teknik direktör Louis van Gaal'in görevden alınması durumunda Alex Ferguson kulüpte görev alacak. İskoç çalıştırıcı Ryan Giggs'in akıl hocası olacak.

18 Ocak 2016 Pazartesi, 15:23
Abone Ol google-news

İngiltere Premier Lig’de flaş bir iddia ortaya atıldı. Manchester United’daki … aralıksız yıllık teknik direktörlük macerasından sonra emekli olan Sir Alex Ferguson’un, Manchester United’a geri dönebileceği iddia edildi. İskoç futbol adamının Manchester United’da teknik sorumlu olabileceği söylendi.

Daily Mirror’ın haberine göre Manchester United’da teknik direktör Louis van Gaal’in görevden alınması durumunda İskoç teknik adam göreve hazır olarak bekliyor. Hollandalı’nın gitmesi durumunda eski öğrencisi Ryan Giggs’e akıl hocalığı yapacak olan Ferguson, takımın başına bizzat geçmeyecek. Şu anda takımın 2. teknik patronu olan Giggs’in, Van Gaal’in görevden alınması ile birlikte teknik direktörlük koltuğuna oturması planlanıyor.

İngiltere Premier Lig’e bu sezon iyi bir başlangıç yapan Kırmızı Şeytanlar’da ivme birden bire düştü. 6 hafta 3 puansız ligi sürdüren Van Gaal ve ekibine eleştiriler sürekli yükseliyor. Son olarak Liverpool deplasmanında 3 puan alan Manchester ekibinde Van Gaal’in geleceği her şeye rağmen tartışma konusu.

Deneyimli çalıştırıcının medya ile olan kötü ilişkileri, onu sürekli medyada gündeme getiriyor.