Şırnak'ta mayın tuzağı: 2 şehit

Şırnak'ta PKK'nın yola döşediği patlayıcı, askeri aracın geçişi sırasında patlatıldı. Saldırıda 2 asker şehit oldu. 2 güvenlik görevlisi de yaralandı. Genelkurmay Başkanlığı saldırı ile ilgili bir açıklama yaptı.

04 Ağustos 2015 Salı, 10:11
Abone Ol google-news

<video:337015>Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak merkeze bağlı Milli Jandarma Karakolu'nda görevli askerler ile köy korucularına yönelik saldırı ile ilgili olarak yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, " Saldırı sonucu kahraman bir Jandarma Uzman Çavuşumuz ile bir Jandarma Erimiz şehit olmuş, bir Jandarma Erbaşımız ve bir Geçici Köy Korucumuz yaralanmıştır. Yaralı personelimiz Şırnak Asker Hastanesi'ne sevk edilmiş olup, yaralıların hayati tehlikesi bulunmamaktadır" denildi.

Uzman Çavuş Mehmet Acar arkadaşından üç gün sonra şehit oldu
 
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle;  "04 Ağustos 2015 tarihinde saat 07.23'te Şırnak / Merkez Balveren köyü-Geçitboyu köyü arasında Mayın / El Yapımı Patlayıcı (EYP) araması yapmak maksadıyla görevlendirilen Jandarma Yol Kontrol ve Mayın / EYP Arama Timine Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından EYP'li saldırı düzenlenmiş, müteakiben uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulmuştur. Saldırı sonucu kahraman bir Jandarma Uzman Çavuşumuz ile bir Jandarma Erimiz şehit olmuş, bir Jandarma Erbaşımız ve bir Geçici Köy Korucumuz yaralanmıştır. Yaralı personelimiz Şırnak Asker Hastanesi'ne sevk edilmiş olup, yaralıların hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman personelimize acil şifalar temenni ediyoruz."