Skandal görüntüler! Hayvanlar açlıktan ölüyor

Tire Belediyesi Köpek Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tüyler ürperten görüntüler ortaya çıktı. Hayvansever Seher Cömert Kul, barınakta eline aldığı iki köpek yavrusu ile yayın yaparak, "Bakın biri ölmüş, biri ölmek üzere; taş kesilmiş vaziyette. Tire Belediyesi neredesin? Belediye Başkanı neredesin? Burada her gün açlıktan ölen köpekler çöpe atılıyor" diye tepki gösterdi.

02 Ocak 2020 Perşembe, 21:09
Skandal görüntüler! Hayvanlar açlıktan ölüyor
Abone Ol google-news

Barınağa giren ve açlıktan ölen hayvanları gören hayvansever Seher Cömert Kul, isyan etti. Kul, sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak barınakta açlıktan ölen köpekleri gösterdi. Her gün açlıktan ölen birçok hayvanın çöpe atıldığını anlatan Kul, elindeki iki köpek yavrusunu göstererek tepkisini dile getirdi. Kul, "Bakın bu hayvanların biri ölmek üzere, biri de ölmüş. Taş kesilmiş vaziyette. Neredesin Tire Belediyesi, ben yalan mı söylüyorum? Hayvanların haline bakın. Belediye başkanı neredesin?. Doğal Yaşamı ve Hayvanları Koruma Derneği neredesiniz? Benim kucağımda kaskatı kesilmiş iki tane can var. Görüyor musunuz?" dedi.

"HİÇ Mİ İÇİNİZ SIZLAMIYOR?"

Barınakta fotoğraf çektiği ve bazı hayvanları kliniğe götürmek istediği için kendisine saldırıldığını iddia eden Seher Cömert Kul, "Hiç mi içiniz sızlamıyor?. Ben palavra mı atıyorum? Burada veteriner yok, tedavi yok. Ben bu hayvanları kliniğe götürmek istedim diye bana saldıranlar hesabını vereceksiniz. Bakın bu hayvanlar aç bu kuru ekmek için boğuşuyorlar. Açlar bunlar aç aç.. Her sabah buradan ölen hayvanların ölüsü atılıyor. Çöpün yanına bırakılıyor" diye konuştu.

'SİCİLİ BOZUK BARINAK'

Tire'de CHP'li Tayfur Çiçek döneminde açılışı gerçekleştirilen Köpek Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi, 31 Mart'ta İYİ Partili Salih Atakan Duran'ın başkanlığa gelmesinin ardından Ağustos ayında da hayvan ölümleri haberleriyle kamuoyunda yer almıştı.