Sultanbeyli’deki Pir Sultan Abdal Cemevi’ne saldırı

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde Yavuz Selim mahallesindeki Pir Sultan Abdal Cemevi’ne dün gece saatlerinde kimliği belirsiz kişilerce saldırıldı, cemevinin zeminine ‘bitmedi’ yazıldı.

19 Ocak 2020 Pazar, 16:40
Sultanbeyli’deki Pir Sultan Abdal Cemevi’ne saldırı
Abone Ol google-news

Gerici saldırıyı Twitter’da duyuran CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Hayati Bozkaya, Sultanbeyli Pir Sultan Abdal Cemevi’ni ziyaret ederek şu açıklamayı yaptı: “Dün gece Yavuz Selim Mahallesi’nde bulunan Pir Sultan Abdal Cemevi’nin kapılarını ve duvarlarını kırarak içeri girip, boyalarla ölüm tehditleri ve bitmedi tarzında yazılar yazılmıştır. Bu kalleşçe saldırıyı yapanları kınıyoruz. Alevi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Cemevi yönetimine ve alevi vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Her türlü kalleşçe saldırının karşısında olmaya devam edeceğiz”Son günlerde Türkiye'nin farklı yerlerinde alevileri hedef alan tehdit içerikleri ifadelerin kullanıldığı boyalı yazılar gündeme geliyor. İşte son olarak Suytanbeyli'de gerçekleşen saldırının ardından çekilen fotoğraflar.


VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "Bugün Sultanbeyli ilçemiz Yavuz Selim Mahallesi'nde bulunan Pir Sultan Cemevi'nde 'Hırsızlık ve mala zarar verme' olayı ihbarı alınmıştır. Olay yerine sevk edilen İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce gerekli inceleme yapılarak soruşturma başlatılmıştır. Pir Sultan Cemevi'ne düzenlenen bu menfur eylemi şiddetle kınıyoruz." denildi.