Suruç'ta katledilen Ece Dinç'in sevenleri bir kez daha yıkıldı

Suruç katliamında katledilen Ece Dinç'in üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla sevenlerini bir kez daha üzdü.

24 Temmuz 2015 Cuma, 08:48
Abone Ol google-news

 

Suruç katliamında hayatını kaybeden Ece Dinç'in İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü kazandığı ortaya çıktı.

Ece Dinç, 5.tercihi olan Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler BÖlümüne 398.6 puan ile yerleşti. Yakınları, Hürriyet'ten Aysel ALP'in haberine göre, "Ece, ya hukukçu ya siyasetçi olacağım diyordu. Son kararını siyasetten yana kullanarak, tüm tercihlerini siyaset bölümlerine yapmıştı. Çok üzgünüz" dediler.

 

Katledilen Dinç'in mezarına saldırdılar

Karacaahmet Mezarlığı’nda bulunan anneannesi Fikriye Erkan’ın yanına defnedilen Dinç’in mezarına akşam saatlerinde gelen yaklaşık 15 kişilik grup, mezarın başında duran kızıl bayrak ile tülbenti yaktı.

Mezarın etrafında bulunan taşların üzerine bazı şekiller çizdi. Kendilerini gören mezarlık bekçisinin havaya ateş açması üzerine grup mezarlıktan ayrıldı.

Sabah kızının mezarını ziyarete gelen anne Yasemin Dinç, büyük bir şok yaşarken, mezar görevliler tarafından temizlendi.