Suudi Arabistan'da camiye bombalı saldırı: 4 ölü, 18 yaralı

Suudi Arabistan'da Al Ahsa şehrinde Şiilerin yoğunlukta olduğu bir camiye yapılan bombalı ve silahlı saldırıda, 4 kişinin öldüğü, 18 kişinin yaralandığı bildirildi.

Yayınlanma: 29.01.2016 - 15:32
Abone Ol google-newsSuudi Arabistan'ın doğusunda bulunan Al Ahsa şehrindeki Şiilerin yoğunlukta olduğu İmam Rıza Camii'sine cuma namazı vakti bombalı ve silahlı saldırı gerçekleştirildiği bildirildi. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, güvenlik güçleri camiye silahlı iki kişinin yöneldiğini tesbit etti. Bu sırada elinde makineli tüfek ve üzerinde bomba bulunan intihar eylemcisi kendisini cami girişinde patlattı. Diğer makineli tüfek taşıyan saldırgan ise camidekilere rastgele ateş açmaya başladı. Güvenlik güçleri tarafından verilen karşılık sonucu saldırganın yaralı olarak yakalandığı bildirildi.

Saldırıda 4 kişinin öldüğü, 18 kişinin ise yaralandığı aktarıldı. İçinde güvenlik güçlerinin de bulunduğu 18 yaralının ise hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı, yakalanan teröristin üzerinde bir makineli tüfek ve bomba düzenekli kemer olduğunu duyurdu. Kendini patlatan saldırganın da aynı şekilde silahlı tecizatı bulunduğu ifade edildi.


En Çok Okunan Haberler