Tacizi, "O iş dokunarak olmuyor mu" diye savunmuştu: Cezası belli oldu

Birlikte yaşadığı kadının yüzüne kimyasal dökmesi nedeniyle tutuklanan İbrahim Can isimli erkek, cezaevinden gönderdiği mektuplarla Lakvekheliani'yi taciz etmişti. Can, iki farklı suçtan 8 yıl 12 ay ve 5 ay 18 gün ceza aldı.

16 Temmuz 2020 Perşembe, 18:23
Tacizi,
Abone Ol google-news

Eeskişehir'de, daha önce birlikte yaşadığı Gürcistan asıllı Türk vatandaşı Marina Lakvekheliani'nin (47) yüzüne kimyasal madde atması nedeniyle tutuklu yargılanan İbrahim Can (48), ‘kasten yaralama’ suçundan 8 yıl 12 ay hapis cezasına çarptırıldı. Marina Lakvekheliani'ye cezaevinden gönderdiği mektuplar nedeniyle ‘taciz’ suçundan da 5 ay 18 gün hapis cezasına çarptırılan Can, kendisini "Taciz dokunarak olmuyor mu? Ben cezaevinden nasıl taciz etmiş olabilirim?" diye savundu.

Gürcistan'da bilgisayar öğretmeni olan Marina Lakvekheliani, 1999 yılında Türkiye'ye geldi. 2015 yılında da Türk vatandaşı oldu. İddiaya göre, Eskişehir'de İbrahim Can ile tanışıp birlikte yaşayan Lakvekheliani, bir yıl sonra da ayrılmaya karar verdi. Ayrılmak istemeyen İbrahim Can ise 2017 yılının Kasım ayında, Marina Lakvekheliani'nin yüzüne kimyasal madde atıp, kaçtı. Yüzünde yanıklar oluşan Lakvekheliani, hastanede tedavi edildi.

Polis tarafından yakalanan İbrahim Can ise tutuklandı. Hakkında, 'yaralama' suçundan Eskişehir 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açılan tutuklu sanık İbrahim Can, bugün karar duruşmasına çıktı. Suçlamayı kabul etmeyen Can, ‘kasten yaralama’ suçundan 8 yıl 12 ay hapis cezasına çarptırıldı.

‘TACİZ DOKUNARAK OLMUYOR MU?'

Cezaevinde olduğu süre içinde eski sevgilisine mektuplar gönderdiği öne sürülen İbrahim Can, 7’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada da kendisine "Taciz dokunarak olmuyor mu? Ben hapisteyim. Nasıl taciz etmiş olabilirim? Sadece mektup yazdım" diye savundu. Mahkeme tutuklu sanığı 'taciz' suçundan 5 ay 18 gün hapis cezasına çarptırdı.