Tahir Elçi 83 haftadır adalet bekliyor

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin 28 Kasım 2015’te Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde çatışmalarda zarar gören tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaptıktan sonra öldürülmesinin üzerinden 83 hafta geçti.D iyarbakır Barosu, Tahir Elçi’nin faillerinin bulunması, hızlı ve etkin soruşturma yürütülmesi talebiyle her hafta olduğu gibi Diyarbakır Adliyesi önünde eylem yaptı.

30 Haziran 2017 Cuma, 15:03
Abone Ol google-newsÇok sayıda avukatın cübbeleriyle katıldığı eylemde üzerinde Tahir Elçi’nin fotoğrafının bulunduğu Türkçe ve Kürtçe “Seni unutmayacağız” yazılı afiş açıldı. Baro Başkan Yardımcısı Velat Alan, “Gündüz ortası kameraların önünde işlenen bu cinayet bir buçuk yılı aşkın süredir 19 aydır ne yazık ki aydınlatılamadı. Failler bulunamadı Soruşturma dosyası bir nihayete bir sonucu erdirilemedi.Buradan tekrar seslenmek istiyoruz, Diyarbakır Barosu Tahir Elçi için adalet istiyor.  Adaletin tecelli etmesini istiyor ve bu cinayetin aydınlatılmasını istiyor.

Bizler bundan sonra da adalet arayışımızdan vazgeçmeyeceğiz. Her hafta burada olacağız. Dileğimiz ve temennimiz bir an önce bu olayın aydınlatılması ve faillerin ortaya çıkarılmasıdır.Bundan sonraki süreçte de yetkilerin bu konuda daha fazla hassasiyet göstereceğine inanıyoruz. Adalet arayışımız bundan sonra da devam edecektir. Her hafta olduğu gibi bu hafta da buradayız ve bundan sonra da burada olacağız” dedi.