'Tarım ve hayvancılığı desteklemek için çalışıyoruz'

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, kent ekonomisinin lokomotifi olan tarım ve hayvancılığın desteklenmesi için yatırımların sürdüğünü, üreticiyi desteklerken iklim krizi ve kuraklık için çözümler ürettiklerini söyledi. Suyun önemli olduğunu ifade eden Başkan Eriş, belediye tarafından işletilen Bademli Barajı’nda uygulanan kartlı ve sayaçlı sistem ile 6 ay boyunca 10 bin 480 dekar verimli tarım alanı sulandığını ve tasarruf yapıldığını ifade açıkladı.

25 Şubat 2021 Perşembe, 03:29
'Tarım ve hayvancılığı desteklemek için çalışıyoruz'
Abone Ol google-news

Gölcük Gölü’nün suyunu Mursal-lı’ya ulaştırdıklarını, su sıkıntısı yaşanan Orhangazi’ye Çaylı’dan sulama hattıyla çözüm sağladıklarını belirten Eriş, 20 aylık süreçte yılda 9 adet yeni sondaj kuyusu ve 12 bin 400 metre yeni sulama hattı ile tarımsal üretime can suyu sağlandığını belirtti. Eriş, Küçükören, Kerpiçlik ve Çamlıca’daki sondaj kuyularında enerji ihtiyacını güneş enerjisi ile karşılayıp tasarruf sağladıklarını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka bir tarım mümkün” diyerek yeni tarım hamlesini Ödemiş’ten başlattığını ifade eden Başkan Eriş,  “Tunç Soyer, tarımın baş efesi olarak Ödemiş’te açıkladığı yeni tarım vizyonu ile biz de kentimizde adımlar atıyoruz. Mendegüme bölgesine bir gölet kazandırmak üzere etüt çalışmaları sürüyor. Kooperatiflerimizle el ele bölgemizde üreticinin ürettiği topraklarda mutlu olması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Başkan Eriş, Kemer-Bozdağ yolu gibi asırlık hayal olan yolları, dağları ve kayaları aşarak açmaya devam ettiklerini de belirtti.