Tecavüzden yargılanan oyuncuya ret

İzmir'de çekilen bir TV dizisinde birlikte rol aldığı kız arkadaşına tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan oyuncunun tahliye talebi kabul edilmedi.

Yayınlanma: 01.12.2011 - 13:17
Abone Ol google-news

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık C.D.D ve tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada tanık olarak dinlenen, aynı dizede oynayan G.E, dizi setinde tanıştığı sanık ile şikayetçi B.O'nun, oyunculuk konusunda kendisine evde ders verdiklerini belirtti. Mağdur, ''Bir gün B.O ile yolda karşılaştık, sanığın kendisini aldattığını öğrenmiş. Bana, 'Onu ben var ettim ben yok ederim' dedi. Ben ne yapacaksın diye sorduğumda cevap olarak 'Sadece işin içinden çıkamayacak bil' diye cevap verdi, çok kıskanç biriydi. Sanık üzerinde otorite kurmuştu. Evdeki cop, kelepçe ve buna benzer materyalleri rolümüz gereği dizide kullanıyoruz. Evde bulunması normaldir'' şeklinde ifade verdi.

Mahkeme heyeti duruşmada, sanığın cep telefonunun ve el konulan bilgisayarının, ODTÜ'de görevli bilirkişi tarafından incelendiğini, mağdura ait çıplak fotoğrafın olmadığını, sadece vesikalık fotoğrafının bulunduğunu, telefonda şifreleme olduğundan, geriye dönük arama yapılamadığını belirten raporu okudu.

Mahkeme Başkanının, telefonunda şifreleme olup olmadığı yönündeki sorusuna sanık, ''Bilgisayarımdan çıkan fotoğrafları başka yerden indirdim. Cep telefonumda şifreleme yok. Bilirkişi neden böyle bir rapor vermiş anlamış değilim'' dedi.

Sanığın üç avukatı da dosyadaki tüm delillerin toplandığını, mağdurun ''ruh ve beden sağlığı'' ile ilgili raporunun alınması süresinin uzun olduğunu, bu nedenle müvekillerinin tahliye edilmesini talep etti.

Sanık, ''Gazete ilanlarında ve buraya gelirken, bilboardlarda, mağdurun oynadığı bir filmin afişlerini gördüm. Ruh sağlığı bozulmuş biri nasıl böyle filmlerde oynayabilir? Tahliyemi istiyorum'' dedi.

Mahkeme heyeti, mağdurun henüz raporunun alınmadığını, bu nedenle adli kontrolün yeterli olmayacağını, atılı suç ve mevcut şüphe dikkate alınarak, sanığın tutukluluk halinin devamını kararlaştırıp, duruşmayı erteledi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, B.O'nun, Haziran ayında yaptığı şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında; bir dizide birlikte rol aldığı kız arkadaşı O'nun tecavüz ettiği ve dövdüğü iddiasıyla tutuklanan oyuncu C.D.D hakkında, ''cinsel saldırı'' ve ''6136 Sayılı Kanuna Muhalefet'' suçlarından 13 yıl hapis istemiyle dava açmıştı.


En Çok Okunan Haberler