Tekirdağ Belediyesi'nden 'Temsili Atatürk'ün küfür etmesine' açıklama

Temsili Atatürk’ün limandan gelişi esnasında ise “Erkekleri s…tir edin. Kadınları huzuruma getirin. Ben tek tek yerleştiririm” demesi tepki çekti. Olayın haber sitelerinde yer alması üzerine belediyeden yapılan açıklamada, söz konusu videonun provalar sırasında kaydedildiği belirtildi.

25 Ağustos 2015 Salı, 13:13
Abone Ol google-newsTekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Atatürk’ün Tekirdağ’a gelişinin 87. yıl dönümü kutlamaları yapıldı. Temsili Atatürk’ün limandan gelişi esnasında ise “Erkekleri s…tir edin. Kadınları huzuruma getirin. Ben tek tek yerleştiririm” demesi tepki çekti.

Tekirdagtaraf.com'un haberine göre; saniye saniye kameraya yansıyan görüntüde temsili Atatürk yanındakilere, “Bunları not edin. Erkekleri s…tir edin. Kadınları huzuruma getirin. Ben tek tek yerleştiririm” dedi.

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: KINIYORUZ

Söz konusu videonun haber sitelerinde yer almasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden bir açıklama yapıldı. Açıklamada olayın provalar sırasında gerçekleştiği belirtilirken, "Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandıran sanatçının provalar sırasında sarfettiği sözler, hepimizi derinden üzmüştür" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

23 Ağustos Harf Devrimi ve Atatürk’ün Tekirdağ’a gelişinin 87. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Atatürk’ün eski limandan karaya çıkışı canlandırılmış, Yılmaz İçöz Sahnesi’nde Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı Harf Devriminin etkileri üzerine bir konferans vermiştir.

Tekirdağlı hemşehrilerimizin coşkuyla katıldıkları, çok büyük ilgi gören etkinliklerin, sanatçı Gökhan Akyüz’ün sözleriyle gündeme taşınması Tekirdağ halkına yapılmış büyük haksızlıktır. Provalarda söylenen, senaryoda ve çekimlerde yer almayan birkaç söz nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı organizasyonuna gölge düşürmeye çalışanların takdirini de Tekirdağ halkına bırakıyoruz.

Şehrimizde böyle bir tatsız olaya neden olan sanatçı Gökhan Akyüz’ü de Tekirdağ halkı adına kınıyoruz.