TFF ve Fenerbahçe'den Gökhan Gönül açıklaması!

Beşiktaş derbisi öncesi yasaklı madde kullandığı iddia edilen Gökhan Gönül hakkında Fenerbahçe'den ve Türkiye Futbol Federasyonu'ndan açıklama geldi.

30 Mart 2016 Çarşamba, 15:31
Abone Ol google-news

Milli futbolcu Gökhan Gönül'ün Fenerbahçe - Beşiktaş maçındaki doping testinin pozitif çıkması üzerine gözler Fenerbahçe'ye ve TFF'ye çevrildi.

Konu hakkında ilk açıklama Fenerbahçe'den geldi.

Açıklamada, söz konusu ilacın milli futbolcuya kaburgasındaki kırığın tedavisi için verildiği ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun da konu hakkında önceden bilgilendirildiği belirtildi.

Fenerbahçe'nin resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

"Profesyonel futbolcumuz Gökhan Gönül’ün 23.02.2016 tarihinde yapılan toraks BT ve MRI tetkikleri sonucunda kaburgasında (T.10) kırık tespit edilmiştir. Futbolcumuzun tedavisine başlanmış, göğüs ve sırt ağrılarının devam etmesi üzerine algoloji uzmanı hekim tarafından sinire blokaj yapılmıştır. Yapılan uygulama, kortikosterodlerin sistematik olmayan kullanım şekli olarak tedavi amaçlı tatbik edilmiştir. Doping testi öncesinde, futbolcuya yapılan lokal uygulama bu prosedürler için kullanılan matbu forma yazılmak suretiyle Türkiye Futbol Federasyonu’na beyan edilmiştir.

"TAMAMEN TIBBİ AMAÇLI, PERFORMANS ARTIRICI ETKİSİ YOK"

Konu bundan ibaret olup, futbolcumuzun tedavi sürecine ilişkin tomogrofi, mrı görüntüleri ve doktor raporları tarafımızca Türkiye Futbol Federasyonu’na sunulmuştur. Doping amaçlı yasaklı bir madde kullanım söz konusu değildir. Futbolcumuza yapılan ağrı kesici tıbbi uygulama tamamen tedavi amaçlı olup, performans arttırıcı her hangi bir etkisi de bulunmamaktadır. Süreç sonucunda doping amaçlı yasaklı bir madde kullanımının olmadığı kesin ve açık bir şekilde ortaya çıkacaktır.
Kamuoyunun bilgisine duyurulur."

DÜZEL "FENERBAHÇE BİLDİRMİŞTİ"

Fenerbahçe'nin açıklamasının ardında konuyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Mete Düren açıklamlarda bulundu.

"Şu anda gelen rapora istinaden hukuk kurulu rapor verecek biz de onu takip edeceğiz" diyerek sözlerine başlayan Düren, "Bu tür durumlar sözlü olarak bildirilmez zaten. Fenerbahçe kulübü bize yazılı olarak durumu bildirdi. Dopingli ilaç kullanım listesi var. Fenerbahçe bize bunu bildirdi. Bunun iki tane listesi var dopingli ilaç listesi ve futbolcu ilaç kullanım listesi" dedi.

"DURUMA GÖRE KULLANILABİLEN BİR MADDE"

Gökhan'ın kullandığı maddenin yasaklı maddeler listesinde yer aldığına değinen Prof. Dr. Mete Düren, "Yasaklı madde olarak listede yer alıyor ama bu lokal olarak kullanılabiliyor. Kaburga kırığının etrafına ağrı kesici olarak yapılmış. Kullanılabilir bir madde bu. Bunun normal olup olmadığına hukuk karar verecek. Eğer hukuk 'karar veremem' derse PFDK'ya sevkedilecek. Onlar doping kurulundan bilgi isteyecekler ve sonrasında karar verilecek' şeklinde konuştu. (yenişafak)

Arda Turan'dan Gökhan Gönül açıklaması!

Gökhan Gönül'de yasaklı madde!

Gökhan Gönül'de doping iddiası!