TFF'den ilk açıklama: "Fenerbahçe bildirdi!"

Fenerbahçeli Gökhan Gönül'ün Beşiktaş maçındaki doping testinde yasaklı maddeye rastlanması spor kamuoyuna bomba gibi düşerken TFF Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren sarı lacivertli takımın federasyona durumu bildirdiğini söyledi.

30 Mart 2016 Çarşamba, 16:21
Abone Ol google-news

Milli futbolcu Gökhan Gönül'ün Fenerbahçe - Beşiktaş maçındaki doping testinin pozitif çıkması üzerine gözler Fenerbahçe'ye ve TFF'ye çevrildi.

Konuyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Mete Düren açıklamlarda bulundu.

"FENERBAHÇE BİLDİRMİŞTİ"

"Şu anda gelen rapora istinaden hukuk kurulu rapor verecek biz de onu takip edeceğiz" diyerek sözlerine başlayan Düren, "Bu tür durumlar sözlü olarak bildirilmez zaten. Fenerbahçe kulübü bize yazılı olarak durumu bildirdi. Dopingli ilaç kullanım listesi var. Fenerbahçe bize bunu bildirdi. Bunun iki tane listesi var dopingli ilaç listesi ve futbolcu ilaç kullanım listesi" dedi.

DURUMA GÖRE KULLANILABİLEN BİR MADDE"

Gökhan'ın kullandığı maddenin yasaklı maddeler listesinde yer aldığına değinen Prof. Dr. Mete Düren, "Yasaklı madde olarak listede yer alıyor ama bu lokal olarak kullanılabiliyor. Kaburga kırığının etrafına ağrı kesici olarak yapılmış. Kullanılabilir bir madde bu. Bunun normal olup olmadığına hukuk karar verecek. Eğer hukuk 'karar veremem' derse PFDK'ya sevkedilecek. Onlar doping kurulundan bilgi isteyecekler ve sonrasında karar verilecek' şeklinde konuştu. (yenişafak)