TMSF'den FETÖ'nün gazete ve televizyonları hakkında karar

FETÖ Terör Örgütü'ne ait olduğu için el konulan medya kuruluşlarının lisans hakları ve teçhizatları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından toplam 53 milyon liraya ihale yoluyla satışa çıkarıldı.

17 Temmuz 2020 Cuma, 19:48
TMSF'den FETÖ'nün gazete ve televizyonları hakkında karar
Abone Ol google-news

FETÖ Terör Örgütü'ne ait olduğu gerekçesiyle el konulan gazete, televizyon, radyo ve ajanslarının lisans hakları ve teçhizatları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarıldı. İhale yoluyla yapılacak satışta 27 kuruluş için toplam 53 milyon bedel belirlendi.

TMSF tarafından yapılan duyuruda; aralarında Samanyolu TV, Yumurcak TV, Cihan Haber Ajansı ve Burç FM’inde bulunduğu toplam 27 adet medya şirketininin makine, teçhizat, demirbaş, lisans, ve araçlarının ihale yoluyla satışa çıkarılacağı duyuruldu. 27 medya şirketi için toplam 53 milyon 830 bin lira muhammen bedel öngörüldü. Listedeki varlıklar için 27 Temmuz 2020 tarihi mesai saati bitimine kadar teklif verilebilecek. Teklif verildiği takdirde teklif sahibine teklifinin uygun bulunup bulunmadığı bildirilecek.

Birden fazla teklif verilirse 28 Temmuz 2020 tarihinde 15.00’te TMSF’nin İstanbul adresinde istekliler arasında açık artırma yapılacak.