Tofaş Yılın Altın Bayisini Seçti

İzmir’de 25 yıldır Türkiye’nin en çok otomobil satan markası TOFAŞ’ın yetkili bayisi olan Poyraz Otomotiv, satış ve hedef gerçekleştirmede yurt çapında faaliyet gösteren 75 Fiat mağazası arasında Türkiye şampiyonu olarak Yılın Altın Bayisi ödülüne layık görüldü.

21 Mart 2016 Pazartesi, 14:13
Abone Ol google-news

TOFAŞ tarafından bağımsız kuruluşlara yaptırılan satış ve satış sonrası müşteri memnuniyeti anketinde de birinci sırayı alan Poyraz Otomotiv’i ziyaret eden TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu ‘Yılın Altın Bayisi’ ödülünü Poyraz Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özpoyraz’a teslim etti.
Poyraz Otomotiv Gaziemir Mağazası’nda düzenlenen törene TOFAŞ CEO’su Erdoldu’nun yanı sıra Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, Satış Direktörü Mahmut Karacan, Satış Sonrası ve Yedek Parça Direktörü Hüseyin Şahin, Özel Satışlar Müdürü Soner Çoklar, Bayi Geliştirme Müdürü Güçlü Yakal ve Satış Sonrası Müdürü Teoman Zengin ve Poyraz Otomotiv çalışanları katıldı.
Törende, Yılın Altın Bayisi ödülünü TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu’dan teslim alan Poyraz Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özpoyraz, Türkiye’de yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen geçen yıl lansmanı yapılan Egea’nın tüm Fiat bayileri için yeni bir nefes olduğunu, hatcback ve station modelleriyle de bu hareketliliğin devam edeceğini söyledi.
 
“Başarı tesadüf değil”
Türkiye’de 2015’in ikinci yarısı ve 2016’nın başından beri yaşanan terör olayları, komşu ülkelerdeki savaş durumu ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un ani ölümünün kendilerini derinden yaraladığını belirten Özpoyraz, “Araç satışındaki başarıdan, satış ile servisteki müşteri memnuniyetinden ve tüm kategorilerdeki üstün başarılar sayesinde 75 bayi arasında Türkiye birinciliğini elde etmemiz bizi gururlandırdı. Bu başarımızın bir tesadüf olmadığını tüm yöneticilerimizin huzurunda belirtmek isterim. Bu başarıyı gelecek yıllarda da yakalayacağınıza inanarak tüm çalışma arkadaşlarımı tekrar kutluyorum. Koç Grubu’yla çalışmak, Fiat markası altında bu isme hizmet etmekten gurur duyuyoruz” dedi.
 
“TOFAŞ’ın en iyi bayisi”
TOFAŞ CEO’su Cengiz Erdoldu ise yıllardan beri tüm kategorilerde üst sıralarda yer alan Poyraz Otomotiv’in birincilik başarısında payı olan tüm çalışanları kutladığını söyledi. TOFAŞ ailesi olarak Poyraz Otomotiv’in bundan sonra da bu başarılarının devam edeceğine inandığı belirten Erdoldu, Selami Özpoyraz ve ekibine teşekkürlerini sundu.