TOKİ'den 352 lira taksitle ev

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Bilecik'te dar gelirlilere yönelik 724 konutu satışa çıkardı.

14 Nisan 2015 Salı, 10:36
Abone Ol google-news

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, İdare, piyasa koşullarında konut sahibi olamayan dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yeni projeler hazırlıyor.

Bu kapsamda İstanbul Kayabaşı, Gaziantep ve Osmaniye'de düşük taksitlerle konut satışı gerçekleştiren İdare, Bilecik'te de 724 konutu satışa çıkardı.

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde alt gelir grubu toplu konut uygulaması kapsamında kurayla satışa sunulan 2 artı 1 niteliğinde 75 metrekare büyüklüğündeki 569 konutun taksit ödemeleri, 352 liradan başlıyor. Yüzde 12 peşin 180 ay vadeyle satılan konutların taksit ödemeleri, teslim tarihini takip eden ay itibarıyla başlayacak.

Sosyal konut kapsamında 155 sosyal konut

Bozüyük'te toplu konut uygulaması kapsamında kurayla satışa sunulan 3 artı 1 niteliğinde 106 metrekare büyüklüğünde 155 konutun taksit ödemeleri de 650 liradan başlıyor. Konutlar yüzde 10, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120 ay vade seçenekleriyle alıcıya sunulacak.

Aranan şartlar

Başvuru sahibinin Bilecik'te en az 1 yıldır ikamet etmesi ya da il nüfusuna kayıtlı olması şartı aranıyor. Kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı, alt gelir grubunda herhangi bir bağımsız gayrimenkul, sosyal konutlarda ise herhangi bir bağımsız konut bulunmaması ve daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması gerekiyor.

Başvuru tarihi itibarıyla alt gelir grubu konutlarda 25 yaş ve sosyal konutlarda 18 yaşını doldurmuş olması da aranan şartlar arasında yer alıyor.

Şartlar arasında, aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3 bin 200 lira olması da bulunuyor. Öte yandan, 3 artı 1 sosyal konutlarda gelir şartı aranmıyor.

Bir hane halkı adına kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklar adına, yalnızca tek başvuru yapılabilecek.

Ayrıntılı bilgi, TOKİ'nin "www.toki.gov.tr" adresi ile Halkbank'ın tüm şubelerinden temin edilebilecek.