Tren anaokulu servisine çarptı: 49 ölü

Mısır'da tren, anaokulu servisine çaprtı. Kazada, çoğu çocuk 49 kişi hayatını kaybetti.

17 Kasım 2012 Cumartesi, 10:35
Abone Ol google-news

Kaza ülkenin güneyindeki Manfalut bölgesinin bir köyünde meydana geldi. Okul servisi tren raylarının üzerinden yolun karşı tarafına geçmeye çalışırken, araca tren çarptı. Güvenlik kaynakları 49 kişinin öldüğü bilgisini verirken, Mısır'ın resmi haber ajansı 40 çocuğun öldüğünü duyuruyor. Ölen çocukların 4 ile 6 yaş arasında olduğu belirtiliyor.

 

Mısır Ulaştırma Bakanlığı, kazada 49 kişinin öldüğünü bildirdi

Mısır'da bu sabah bir trenle öğrenci servisinin çarpışması sonucu meydana gelen kazada çoğu çocuk 49 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Mısır Ulaştırma Bakanlığı yaptığı açıklamada, ülkenin güneyindeki Asyut kentinde meydana gelen kazada şu ana kadar 49 kişinin öldüğünü ve enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Kazanın enkazı altında kalan cesetlerin olabileceğinden ve ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.
 

Mursi, Ulaştırma Bakanı Metini'nin istifasını kabul etti

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, bu sabah çoğu çocuk onlarca kişinin ölümü ile sonuçlanan tren kazası üzerine istifasını sunan Ulaştırma Bakanı Metini'nin istifasını kabul ettiği açıklandı.

Mısır Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Mursi'nin Ulaştırma Bakanı Metini'nin istifasını kabul ettiği ve sorumluların cezalandırılması için derhal gerekli soruşturmaların tamamlanması talimatı verdiği bildirildi.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Mursi'nin Başbakan Hişam Kandil, Savunma Bakanı Abdülfettah es-Sisi, Sağlık Bakanı Muhammed Mustafa Hamid ve Asyut Valisi Yahya Keşk ile ülkedeki bütün idari makamları, kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine gereken yardımların sunulması için bütün imkanların seferber edilmesi konusunda görevlendirdiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, Cumhurbaşkanı Mursi'nin kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifa dileklerinde bulunduğu kaydedildi.