TRT daire başkanından küfürlü altyazı yanıtı

TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Yaşar Taşkın Koç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmaları sırasında TRT'de kullanılan altyazılara gelen tepkilere yanıt verdi.

25 Nisan 2017 Salı, 17:27
Abone Ol google-news


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarını yayınlarken konuşmanın içinde yer alan "Yalan söylüyor bu adam" ve "Terörist elebaşının yalanları" sözlerinin ekrana yansıtlmasına ilişkin eleştirileri yanıtlayan Koç, "Televizyonculuğun en basit işlemlerinden bir anlık fotoğraf karesiyle algı yaratmaya çalışan haysiyetsizler. Dedikodu spekülasyon iftira ile dümen çeviren ucuz adamlar. Bu döndürmeye çalıştığınız dolabın yeter ki kötü niyet besleyin, yapılamayacağı televizyon yok. Gerizekalılar. Kıçında gümüş kaşıkla doğmuş; hayatı boyunca bir gün çalışmamış haysiyetsiz" ifadelerini kullandı.

AKP'li isim dikkat çekmişti

AKP'ye yakın isimlerden Ömer Turan, TRT’deki alt yazılara dikkat çekmişti. TRT’nin alt yazılarla sürekli Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a “hakaret” ettiğini öne süren Ömer Turan, TRT ve Anadolu Ajansı’ndan sorumlu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a seslenmiş ve ilgilileri görevden almasını talep etmişti.