TRT sanatçısı Hatice Kaçmaz davasında karar belli oldu

TRT sanatçısı Hatice Kaçmaz'ı, 17 Eylül 2014'de "evlilik teklifini reddettiği" gerekçesiyle bıçakla öldürdüğü iddia edilen sanık Orhan Munis, "kasten öldürme" suçundan "müebbet hapis" cezası aldı.

16 Ekim 2015 Cuma, 14:50
Abone Ol google-news

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Orhan Munis, maktule Hatice Kaçmaz'ın yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Maktulenin ailesinin avukatları, mütalaaya kısmen katılmadıklarını bildirerek, sanığın "tasarlayarak canavarca hisle öldürme" suçundan cezalandırılmasını, cezada indirim uygulanmamasını talep etti.

Söz alan maktulenin babası Süleyman Dilaveroğlu, sanığın daha önceki savunmalarında yalan söylediğini ileri sürerek, "Babasını, kardeşini bıçaklamış, cezaevine uyuşturucu sokmuş. Makine gibi bir adam. Hangi baba buna kızını verir? Hangi kadın bununla evlenir? Kızımın mezarına her gün gidiyorum, yaraların iyileşti mi diye soruyorum" ifadesini kullandı.

Sanık avukatı da savunmasını yazılı olarak verdiğini, müvekkili aleyhine olan yasa hükümlerinin tatbikini istedi. Son sözü sorulan sanık Orhan Munis, "Pişmanım. Adaletinize güveniyorum" dedi.

Kararı açıklayan mahkeme, sanığı "kasten öldürme" suçundan "müebbet hapis" ile cezalandırdı. Mahkeme, sanığa haksız tahrik ile iyi hal indirimi uygulamadı.