Trump: Paris saldırısı seçimleri etkileyecek

Paris’te polise yönelik saldırı sonrası açıklama yapan Trump, olayın cumhurbaşkanlığı seçimlerini etkileyeceğini kaydetti. Saldırganın cesedinin yanında IŞİD'i savunan bir not bulunduğu bildirildi.

21 Nisan 2017 Cuma, 20:05
Abone Ol google-news

<video:725100>


ABD Başkanı Donald Trump, Paris'teki saldırı sonrası yaptığı açıklamada, saldırının seçmenler üzerinde büyük etkisi olacağını savundu.Trump, Twitter hesabında "Paris'te bir başka terör saldırısı. Fransa halkı buna daha fazla katlanmayacaktır. Bunun cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinde büyük etkisi olacaktır” ifadelerini kullandı.

Saldırı, Fransa'da seçim kampanyalarının son gününde terörle mücadele konusunun yeniden ön plana çıkmasına yol açtı.


Odoxa'nın anketine göre, saldırı sonrası Ulusal Cephe (Front National) partisi lideri Marine Le Pen bir puan kazandı. Ankette, Emmanuel Macron yüzde 24.5, Le Pen yüzde 23, muhafazakar aday François Fillon ve Fransız Sosyalist Partisi'nin kurucusu Jean-Luc Melenchon yüzde 19 civarında oy aldı.

Vergi reformu açıklaması

Trump, vergi reformunda bireylere ve kurumlara yönelik yüklü bir vergi indirimine gidileceğinin de sinyallerini verdi. Trump’ın vergi reformunu açıklamasının piyasalara olumlu yansıması ve doların değerinin artması öngörülüyor.

Seçime 3 gün kala Paris’te IŞİD terörü: 1 polis öldü, 2 yaralı