Trump'ın Biden'a mektup bıraktığı iddia edildi

ABD'nin 45'inci Başkanı Trump dört yıllık görevinin ardından Beyaz Saray'a veda ettiği sırada, Başkan Joe Biden için bir mektup bıraktığı, mektup da "Joe biliyorsun ben kazandım'" yazdığı iddia edildi .Ancak bu iddianın gerçek olmadığı kısa sürede ortaya çıktı.

21 Ocak 2021 Perşembe, 16:09
Trump'ın Biden'a mektup bıraktığı iddia edildi
Abone Ol google-news

Dört yıl önce Donald Trump, ABD'nin 45'inci Başkanı seçildiğinde Amerikalılar şaşkındı. Trump, ABD'nin tarihi devir teslim törenine katılmayan ilk başkan oldu. Trump, Beyaz Saray'a veda ettiği an yaptığı imalı açıklamalarıyla renkli kişiliğini bir kez daha ortaya koydu. Donald Trump, 3 Kasım 2020’de yapılan seçimleri kaybetmesinin ardından görevini rakibi Joe Biden’a devretti.

Son kez Beyaz Saray’ın kapısında görülen Trump, eşi Melania Trump ile ele ele çıkış yaptı. Amerikalılar tarafından merak edilen bir konu da Trump'ın devir teslim töreni sonrası ABD Başkanı Joe Biden'a bıraktığı mektup oldu. 

"JOE BİLİYORSUN BEN KAZANDIM" YAZDIĞI İLERİ SÜRÜLDÜ AMA... 

Amerikan medyası, 45'inci Başkanı Trump dört yıllık görevinin ardından Beyaz Saray'a veda ettiği sırada, Başkan Joe Biden için bıraktığı merak edilen  mektupta "Joe biliyorsun ben kazandım'" yazdığını iddia etti. İddia pek çok medya organında yer buldu. Ancak mektubun içinde ne yazdığına dair bir bilgi paylaşımı yapılmadı. "Joe biliyorsun ben kazandım' yazılı olduğu idida edilen mektubun sahte olduğu ortaya çıktı. 

TARİHİ DEVİR TESLİM TÖRENİ 

ABD Başkanı seçilen Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris yemin ederek göreve başladı. Biden, yemin etmesinin ardından yaptığı konuşmada "Bugün Amerika için demokrasi günü, tarih ve umut günü, yenilenme ve kararlılık günü. Tarihe geçecek yeni bir kararlılıkla dolu bir gün" ifadesini kullanmıştı.