Tunceli'de karakola saldırı

Tunceli'de PKK'liler Sütlüce Jandarma Karakolu'na iki farklı noktadan uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Askerlerin de anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmanın ardından Laç Deresi bölgesine kaçan PKK'lilerin bulunduğu alanlar havantopları ile vuruldu.

10 Ağustos 2015 Pazartesi, 22:17
Abone Ol google-news

Tunceli'ye 20 kilometre mesafede bulunan 2 bin 500 rakımlı Kırmızı Dağ'ın zirvisinde bulunan Yeni Sütlüce Jandarma Karakolu'na bugün saat 18.00 sıralarında PKK'liler iki aynı noktadan uzun namlulu ve makineli tüfeklerle saldırıda bulundu. Karakoldaki askerlerin de anında karşılık vermesi üzerine yaklaşık 10 dakika süren çatışmanın ardından PKK'liler Laç Deresi bölgesine kaçtı. PKK'lilerin kaçış güzergahları ile bulundukları alanlar havan topları ile yoğun ateşe tutuldu.

Tunceli Valiliği'nden saldırıyla ilgili yapılan açıklamada, "10 Ağustos 2015 günü ilimiz merkez Yeni Sütlüce Karakol Komutanlığı inşaat üst bölgesine, bir grup Bölücü Terör Örgütü mensubu tarafından taciz ateşi açılmış, güvenlik güçlerimizin anında karşılık verdiği taciz ateşinde herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir" denildi.

YOL KESEN PKK'LİLER DAĞITIM ARACINDAKİ SİGARALARA EL KOYDU

Tunceli ile Hozat İlçesi karayolunu kesen PKK ve TKP-ML TKKO'lular yoldan geçen araçları durdururak araçlardakilere kimlik kontrolü yaptı. Yoldan geçen özel bir şirkete ait sigara dağıtım aracını durduran PKK'liler araçtaki sigalaraları gasp ettikten sonra araçla birlikte sürücüsünü serbest bıraktı. Valilikten bu konuda yapılan açıklamada, "10 Ağustos 2015 günü ilimiz merkez Çiçekli-Hozat yolu, Kurutlu Mahallesi mevkiinde özel bir şirkete ait araç bir grup Bölücü Terör Örgütü mensubu tarafından durdurularak, araç içerisinde bulunan yaklaşık 11.000 TL'lik sigara yağmalanmıştır" ifadelerine yer verildi.