Türk sporcudan dünya rekoru

2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda halter 41 kg'da mücadele eden Konya Meram Belediyesporlu milli halterci Nazmiye Muslu Muratlı, 104 kilo ile altın madalya kazanırken dünya rekoru da kırdı.

09 Eylül 2016 Cuma, 10:26
Abone Ol google-news

 

 Brezilya'nın Rio de Janerio kentindeki oyunların halter kategorisinde 41 kg'da Türk sporcu Nazmiye Muslu Muratlı podyuma çıktı. Milli halterci, 104 kg kaldırarak altın madalya kazanırken, dünya rekorunun da sahibi oldu.

Nazmiye ayrıca, Paralimpik'te üst üste altın madalya kazanan ilk Türk sporcu olarak da tarihe geçti.

MURATLI'YA TEBRİK MESAJLARI

Sporcusu Nazmiye Muslu Muratlı'yı başarısından dolayı tebrik eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, onunla gurur duyduklarını ifade ederken  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da 2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda halterde altın madalya kazanan Nazmiye Muratlı için tebrik mesajı yayımladı. Kılıç, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

"2016 Rio Paralimpik Oyunları'nın ilk gününde milli sporcularımızdan güzel haberler gelmeye devam ediyor. Halterde Kadınlar 41 kiloda mücadele eden Nazmiye Muratlı, kaldırdığı 104 kilo ile hem Paralimpik hem de Dünya Rekoru kırdı ve bu muhteşem derecesiyle altın madalya kazandı. Milli sporcumuz, 2012 Londra'dan sonra bir kez daha altın madalya kazanarak bizlere büyük bir gurur yaşattı. Ay Yıldızlı Bayrağımızı göndere çeken Nazmiye Muratlı'yı tebrik ediyor, oyunlarda mücadele edecek diğer sporcularımıza başarılar diliyorum."