Türkiye Koç’a üzüldü

Beykoz’daki evinde sabah sporu yaparken kalp krizi geçiren Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’a ilk müdahaleyi spor hocası ve koruması yaptı. Ambulansla önce yakındaki Beykoz Devlet Hastanesi’ne, buradan da helikopterle sahibi olduğu Amerikan Hastanesi’ne kaldırılan Koç, dört saat süren tıbbi müdahaleye karşın kurtarılamadı.

21 Ocak 2016 Perşembe, 09:35
Abone Ol google-news

<video:467672>

Türkiye’nin dünyadaki marka ismi Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 56 yaşındaki Koç’un kaybı tüm Türkiye’yi yasa boğdu.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı, işadamı Mustafa Koç, bu sabah spor yaptığı sırada geçirdiği kalp krizi nedeniyle Beykoz Devlet Hastanesi’ne acil olarak kaldırıldı. Solunumu durmuş halde hastaneye getirilen Koç’a 40 dakika süren yeniden canlandırma müdahalesi uygulandı. Koç, ilk müdahalenin ardından Beykoz'a getirilen helikopterle Amerikan Hastanesi'ne sevk edildi.

HASTANE : YAKLAŞIK 4 SAAT MÜDAHALE EDİLDİ. HEPİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Mustafa Koç'un sağlık durumuyla ilgili Amerikan Hastanesi'nde doktorlar tarafından yapılan basın açıklamasında, "Sayın Mustafa Koç'u hem Beykoz Devlet Hastanesi'nde hem de Amerikan Hastanesi'nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen evinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaybettik. Hepimizin başı sağolsun. Söyleyeceğim tek kelime bu. Spekülasyonlara cevap vermek istemiyorum. Söylediğim tek net şey şu: Evinde geçirdiği kalp krizi sonucu maalasef buraya da getirmemize rağmen kendisini kalp krizi sonucu kaybettik. Sabah 7 sularında olay oldu. Yaklaşık 4 saat müdahale edildi. Hepimizin başı sağolusun. Yaklaşık yarım saat önce.." denildi.

Yılmaz Ulusoy: Maalesef Mustafa Koç hayatını kaybetti

Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ulusoy, hastane açıklamasından önce ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, kalp krizi geçiren Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un hayatını kaybettiğini açıkladı. Ulusoy, "Çok üzgünüz, canımız kadar sevdiğimiz bir insanı kaybettik" dedi.

Davos'ta 'Kadınsız toplum' mesajı verecekti

Ünlüler Mustafa Koç'a baş sağlığı dileklerini sosyal medya üzerinden paylaştılar

Mustafa Koç'un cenazesi ne zaman?

Yılmaz Ulusoy: Canımız kadar sevdiğimiz bir insanı kaybettik - VİDEO

Mustafa Koç'un Instagram albümü

Sosyal medya Mustafa Koç'un eşinin son paylaşımını konuşuyor

Mustafa Koç kimdir?

KOÇ HOLDİNG: MUSTAFA KOÇ'U KAYBETMENİN DERİN ÜZÜNTÜSÜ İÇİNDEYİZ

Koç Holdingten yapılan açıklamada da, "Bu sabah saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa V. Koç'u tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Başımız sağolsun" ifadelerine yer verildi.
 
 
 
 
Mustafa Koç, bakım masraflarını üstlendiği Fok Badem ile
 
Koç kalp krizi geçirmesinin ardından hastaneye kaldırılma ve tedavi süreci şöyle işledi:

Mustafa Koç'un vefatıyla sonuçlanan süreçte şunlar yaşandı:

SAAT: 07.00

Evinde kalp krizi geçirdi. İlk yardım desteği spor hocası ve koruması tarafından yapıldı. 

08.10: BEYKOZ DEVLET HASTANESİ'NE GETİRİLDİ

İlk yardım desteği sağlanan Mustafa Koç ilk olarak Beykoz Devlet Hastanesi aciline solunumu durmuş halde  getirildiğinde saatler 08.10'u gösteriyordu

40 DAKİKA YENİDEN CANLANDIRMA MÜDAHALESİ

Mustafa Koç'a 40 dakika süren yeniden canlandırma müdahalesi uygulandı. Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Süleyman Erdoğdu tarafından yapılan yazılı açıklamada hastanede yaşananlar şöyle anlatıldı :

"Sayın Mustafa Koç Sabah sporu esnasında fenalaşıp düşmesi üzerine spor hocası ve yakın koruması tarafından ilk yardım desteği almaya başlamış. Acil 112 ekibi çağrılmış. 15 dakika sonra Beykoz Devlet Hastanesi Aciline saat 08.10 da ulaştırılmıştır. Hasta ilk geldiğinde siyanoze, asistoli (morarmış, oksijensiz kalmış) halinde idi, acilen entübe edilerek resistasyon (kalp masajı, solunum desteği) başlandı. 1 saat sonra Amerikan Hastanesi'nden gelen kendi doktor ekibiyle birlikte, kalp akciğer pompasına bağlanarak saat 10.10 da hastanemizin acilinden ambulansla alınarak helikopterle Amerikan Hastanesi'ne sevki sağlandı " denildi.

YAKINLARI VE AİLE DOSTLARI HASTANEDE

Haberin alınmasından sonra Koç ailesi üyeleri ve ailenin yakın dostları art arda Beykoz Devlet Hastanesi'ne geldi. Mustafa Koç'un eşi Caroline Koç, Rahmi Koç, Ali Koç hastahanediydi. Bu sırada Mustafa Koç'u taşıyan ambulans helikoptere doğru hastaneden çıkış yaptı
 


SAAT: 10.38: MUSTAFA KOÇ'U TAŞIYAN HELIKOPTER AMERIKAN HASTANESI'NE İNDİ

Koç Grubu'na bağlı AW139 tipi helikopter Sabah 09.27'de Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan havalandı. Beykoz Devlet Hastanesi heliportuna inen TC-HVK tescilli helikopter, buradan Mustafa Koç'u alarak Nişantaşı'nda bulunan Amerikan Hastanesi'ne uçtu. Helikopter saat 10.38'de hastanenin çatısında bulunan heliporta indi.

HASTANEYE ZİYARETÇİ AKINI

Mustafa Koç'un kaldırıldığı Amerikan Hastanesi'ne çok sayıda ziyaretçi gitti. Koç ailesinin yakın aile dostları Sema Doğan ve kızı Arzuhan Doğan Yalçındağ, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Ümit Boyner'in de aralarında bulunduğu iş dünyasından bir çok isim, Mustafa Koç'un bulunduğu hastaneye geldi. 

SAAT 12.07: AMERİKAN HASTANESİ: MUSTAFA KOÇ'U KAYBETTİK

Mustafa Koç'un vefat haberi Saat 12.07'de  Amerikan Hastanesi  doktorları tarafından yapılan açıklalmayla duyuruldu. Açıklamada şöyle denildi,

"Sayın Mustafa Koç'u hem Beykoz Devlet Hastanesi'nde hem de Amerikan Hastanesi'nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen evinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaybettik. Hepimizin başı sağolsun. Söyleyeceğim tek kelime bu. Spekülasyonlara cevap vermek istemiyorum. Söylediğim tek net şey şu: Evinde geçirdiği kalp krizi sonucu maalasef buraya da getirmemize rağmen kendisini kalp krizi sonucu kaybettik. Sabah 7 sularında olay oldu. Yaklaşık 4 saat müdahale edildi. Hepimizin başı sağolusun. Yaklaşık yarım saat önce.." denildi.

ÖLÜM HABERİNDEN SONRA ZİYARETÇİ AKINI SÜRDÜ

Mustafa Koç'un vefat ettiği haberinin açıklanmasından sonra da Amerikan Hastanesi'ne ziyaretçi akını sürdü. Siyaset, iş ve spor dünyasından bir çok isim, Koç ailesine taziyelerini bildirmek için hastaneye gelmeyi sürdürdü

DÜN CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ. BUGÜN DAVOS'A GİDECEKTİ. ÇOCUKLARIYLA TATİL PLANLIYORDU

Ölümüyle Türkiye'de büyük üzüntü yaratan işadamı Mustafa Koç, bugün 13:00'te Davos'a gitmeyi planlıyordu.

Doğan Haber Ajansı'nın edindiği bilgilere göre, Mustafa Koç, dün öğleden sonra kendine ait özel uçağıyla Ankara'ya uçtu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü. Görüşme sonrası 21:00 sıralarında İstanbul'a döndü. Oldukça keyifli ve mutlu idi. Özel uçağıyla bugün 13:00'te önce Zürih'e uçacak, oradan da Davos'a geçecekti. Çocukları ile birlikte tatil planı yapıyordu.

MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATI VE BY PASS OLMUŞTU

Mustafa Koç bir süre önce mide küçültme ameliyatı olmuştu. 2002'de ABD'de sağlık kontrolünden geçtiğinde kalbine giden 3 damarının tıkalı olduğu saptanmış ve ameliyat edilmişti. 1960 doğumlu olan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, İsviçre Lyceum Alpium Zuoz ve ABD'de George Washington Üniversitesini bitirdi. 2003'ten bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu başkanlığı görevinde bulunuyor. Golf , binicilik, havacılık ve scuba ile ilgili alanlarda aktif sporcu olan Koç İngilizce ve Almanca biliyordu. Evli ve iki kız çocuk babası olan Mustafa Koç, Fenerbahçe Spor Klübü kongre üyesiydi.
 
Bu arada, Amerikan Hastanesi'nden kalkan helikopter Üsküdar istikametine uçup geri dönüş yaptı.


Mustafa Koç helikopterle sevk edildi - VİDEO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koç Ailesi'nin hastanede tedirgin bekleyişi

Mustafa Koç'u taşıyan helikopter böyle iniş yaptı - VİDEO


Mustafa Koç hastaneye böyle getirildi - VİDEO

Mustafa Koç'un kişisel sergisi: Dört yıl boyunca görüntülemişti

Mustafa Koç'un kaldırıldığı hastaneye ziyaretçi akını - VİDEO

MUSTAFA KOÇ'UN FOTOĞRAFLARI