Tuvalet ihtiyacı bu hale getirdi

Bursa'da Uludağ yamaçlarında bulunan Atatürk Köşkü seyir tepesinde alkol alıp şehir manzarası izleyen dört kişiyi, şiddetli esen lodos 40 metre aşağıda bulunan Gökdere'ye uçurdu. Kurtarma ekipleri dere yatağında yaralı olan Basri Sükut, Ümit Uluca, Mehmet Kaba ve teyzeleri Gülşen Keklik'i iki saat süren çalışmaların ardından kurtardılar.

13 Mayıs 2016 Cuma, 09:32
Abone Ol google-news

<video:532747>


Merkez Yıldırım ilçesinin Uludağ yamaçlarında, Mollaarap Mahallesi'ndeki Atatürk Köşkü'nün yanında bulunan seyir tepesine saat 02.00 sıralarında özel araçlarıyla gelen Basri Sükut (22), Ümit Uluca (22), Mehmet Kaba (23) ve teyzeleri Gülşen Keklik (42) birlikte alkol aldılar. Gülşen Keklik tuvalet ihtiyacını gidermek için çalılıkların arasına girmek istediği sırada yoğun yağmur nedeniyle kayganlaşan otlarda aşağıya kaymaya başladı. Şiddetli esen lodosun da etkisiyle savrulan Gülşen Keklik 40 metre derinlikteki Gökdere'ye düştü. Teyzelerinin düştüğünü gören Basri Sükut, Ümit Uluca, Mehmet Kaba, Gülşen Keklik'i kurtarmak için dere yatağına inmeye çalışınca, kayıp kayalıklara vurarak yaralandılar.

Uludağ yamaçlarında nefes kesen kurtarma

Yeğenleri ve teyzesiyle birlikte dere yatağında mahsur kalan Mehmet Kaba 155 Polis imdat hattını arayarak yardım istedi. Kısa süre içinde olay yerine 30 kişiden oluşan Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), İtfaiye, Polis ve 112 ekibi sevk edildi.
Ekipler yaklaşık iki saat süren çalışmaların ardından yaralılara ulaşarak sedye ile yukarıya taşıdılar. İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan ve hayati tehlikeleri bulunmayan Basri Sükut, Ümit Uluca, Mehmet Kaba ve Gülşen Keklik, 112 Acil Servis Ambulansı ile Çekirge ve Muradiye Devlet Hastanelerine götürülerek tedavi altına alındı.
Olayın görgü tanıklarından İlker Ekinci "biri bayan, dört kişi alkol aldıktan sonra bayan tuvalet ihtiyacını gidermek isterken lodosun etkisiyle aşağıya yuvarlanmış. Arkasından yeğenleri kurtarmak isterken yaralanmışlar. Ekiplerle birlikte aşağıya inerek hepsini yukarıya çıkardık" diye konuştu.