Twitter sahte hesapları affetmedi: Erdoğan etiketi silindi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretinin başladığı anlarda Twitter'da çok sayıda sahte hesabın da katılımıyla başlatılan kampanya, Twitter tarafından engellendi.

30 Mart 2016 Çarşamba, 09:54
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın günlerdir tartışılan ABD ziyareti öncesinde Twitter'da yandaşlar '#WeLoveErdoğan' etiketiyle 'imaj çalışması' başlattı.

'Erdoğan medyası'nın, Twitter'daki 'Erdoğan'ı seviyoruz' çalışmasında Ak-troller tarafından çok sayıda sahte hesap kullanıldı. Söz konusu etiketin kullanıldığı tweetlerde, anlamsız kelimelerin art arda sıralandığı tweetler ve 'takipçi satışı' gibi mesajlar da yer aldı.

Bu durumu fark eden Twitter, #WeLoveErdogan etiketini 'TT listesi'nden çıkardı. İşte bu hamle sonrasında bakanlar, milletvekilleri ve AKP'ye yakın gazeteciler, Twitter'ı 'sansür' ile suçladı.

TWITTER SAHTECİLİĞİ AFFETMİYOR

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından Twitter, sahte kullanıcıları tespit ettiği anda o hesabı kullanım dışı bırakıyor. Erdoğan için hazırlanan etiket de çok sayıda sahte hesapla 'TT listesi'ne sokulduğu için bu hesaplar devre dışı bırakıldı.

İŞTE ERDOĞAN İÇİN HAZIRLANAN ETİKETE SAHTE HESAPLARCA ATILAN TWEETLER