Umut Nöbeti'nde 49. gün: Şiirle selamladılar

Can Dündar ve Erdem Gül için başlatılan Umut Nöbeti’ni dün gazeteci Yavuz Baydar ile Şair Şiir Sokakta Topluluğu ve yöneticisi Atilla Yüceak devraldı. Topluluğun düzenlediği şiir dinletisine Dilek Dündar da katıldı.

Yayınlanma: 19.01.2016 - 21:00
Abone Ol google-news

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcimiz Erdem Gül’e destek amacıyla başlatılan Umut Nöbeti’ni dün gazeteci- yazar Yavuz Baydar ile Şair Şiir Sokakta ekibi ile grubun yöneticisi Atilla Yüceak devraldı. Umut Nöbeti’nin 49. gününde konuşan Yavuz Baydar, Türkiye’nin bir utanç ülkesi haline geldiğini söyledi. Baydar “Bundan sonraki süreçte kaç melektaşımız, kaç akademisyen, fikrini ifade etme cesaretini gösteren kaç kişi daha hapsi boylayacak bunda da hiçbirimizin bir fikri yok ama kaygıları derin endişeleri var. Türkiye’de medyanın cesur, dürüst, şerefli kesimi bu baskılara karşı sonuna kadar direnmeye devam edecektir. Bu konuda hiçbir şüphem yok. Her an her ne kadar daha büyük bir kesim bu konuda bu kadar sessiz, boynu bükük duruyorsa Türkiye’de çok cesur bir gazeteci çekirdeği var. Bu çekirdek kırılacak bir çekirdek değil.” dedi.

Şair Şiir Sokakta ekibinin kurucusu Atilla Yüceak ise “Ülkemizin içinde bulunduğu bu karanlık dönemde bir tuz tanesi kadar ışık olabilmek için buradayız. Önemli bir gün bugün çünkü düşüncelerinden dolayı Hrant Dink’in katledildiği bir gün. Barışın adını anamıyoruz. Biz çaresiz değiliz çare bu halkın kendisi” dedi.

Şair Şiir Sokakta topluluğu daha sonra “Yiğidim Aslanım” türküsünü seslendirdi. Atilla Yüceak ta “Bizim Çocuklarımız” isimli şiiri okudu. Etkinliğe, Dündar’ın eşi Dilek Dündar ve Erdem Gül’ün babası Ziya Gül ile kızkardeşi katıldı.

Nöbette bugün

Umut Nöbeti’ni bugün Özgür Kocaeli Gazetesi Muhabiri Ayşegül Kalaycı ile muhabir Mustafa Kerem Erol devralacak.


En Çok Okunan Haberler